Ćwiczenia są istotne dla wszystkich niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli mamy siedzący tryb pracy

  • Posted on: 9 January 2023
  • By: addmean
Niejeden lekarz lub fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że powinniśmy się ruszać, by za kilka lat nie czuć bólu kręgosłupa i szyi.


Regularne ćwiczenia są niebywale ważne dla każdego człowieka.
trening
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Nie trzeba pewnie nikomu udowadniać, że siedzący tryb życia nie jest optymalną opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak ślęczymy każdego dnia przy komputerze, to warto po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic wyszukanego. Można iść z kolegami z działu na siłownię lub w pojedynkę na pływalnię. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam przyjemność. To powinna być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy zamiar zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy ćwiczyć na siłę, to i tak po jakimś czasie to rzucimy, gdyż będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co też uruchomi nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, by nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać małymi kroczkami i stopniowo zwiększać ilość kilometrów czy obciążenia na siłowni. Ważne wydaje się być to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można dla przykładu zapisać się na aerobik w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam fajniej w grupie albo potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.
Trening, który umorduje nas w zdrowy sposób, poprawi naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zadowolony — w szczególności kręgosłup.