Świeże przyprawy to najważniejszy element każdej potrawy!

  • Posted on: 31 July 2020
  • By: addmean
Wszyscy lubimy dobrze przyprawione posiłki. Właściwie zestawione zioła i przyprawy z najzwyklejszej potrawy zrobić prawdziwy kulinarny majstersztyk.


Niestety to, co kupujemy dziś w sklepach ma niewiele wspólnego z wonnymi mieszankami ziół i przypraw, których zapach wypełnia całą kuchnię. W większości przypadków woreczki z fabrycznymi przyprawami zawierają suszone, zwietrzałe liście ziół, a kupne zestawy przyprawowe składają się w dużej mierze z soli. Co więcej wielu wytwórców dodaje do mieszanek przyprawowych różne wzmacniacze smaku, spośród których wyjątkowo złą sławą owiany jest|takie jak owiany złą sławą glutaminian sodu.
gotowanie
Author: Heather Sperling
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chcemy podawać bliskim zdrowe, pachnące i smaczne posiłki bez żadnych dodatków chemicznych musimy zacząć robić własne przyprawy. Dlatego warto zakupić do kuchni porządne moździerze kuchenne.


Przy pomocy tych niepozornych naczyń z tłuczkami możemy wykonać przeróżne mieszanki ziół, ziaren i przypraw, rozgniatać orzeszki i pestki słonecznika czy dyni i rozcierać miękkie łodygi roślin. Dzięki nim możemy zrobić fantastyczne czosnkowo-ziołowe marynaty do mięs z grilla. Wystarczy rozetrzeć w moździerzu trochę czosnku wraz z ulubionymi ziołami, a następnie wymieszać uzyskaną pastę z olejem lub oliwą.
W sklepach z wyposażeniem do kuchni znajdziemy dziesiątki różnych moździerzy, które różnią się od siebie rozmiarem, materiałem i przeznaczeniem.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest naprawdę rzetelna oferta (http://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/), dotycząca cennych materiałów. Poznaj ją teraz.

W każdej kuchni z pewnością sprawdzi się moździerz porcelanowy z tłuczkiem.