Alkohol w imponującej oprawie? Na pewno zasmakuje jeszcze wspanialej, zatem już dzisiaj kup gustowne szkło i dodatki

  • Posted on: 13 May 2022
  • By: addmean
Każdy mężczyzna, który co jakiś czas lubi skosztować dobrego alkoholu, musi posiadać w swym domu odpowiednie naczynia oraz akcesoria do przyrządzania drinka.


barbecue
Author: Felix Imobersteg
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu napoje zasmakują jeszcze lepiej!


Postaw na szkło!


Każdy z nas nieraz lubi wypić troszkę dobrego trunku. Pije się go przy różnych imprezach lub po prostu dla relaksu, ale w każdym przypadku trzeba posiadać pod ręką odpowiednie naczynia, jak kieliszki do koniaku albo szklanki do whisky. To istotne, jeśli chce się zrobić dobre wrażenie na gościach albo doskonalić osobiste doznania związane z piciem alkoholu. Takich eleganckich alkoholi nie sposób polewać z butelki, toteż warto się wyposażyć w karafki do whisky albo wina, by podawać je z właściwą oprawą.


Jeżeli rozchodzi się o whisky, to nie koniec


Spotkanie przy whisky, warto właściwie zaplanować pod względem naczyń oraz akcesoriów. Whisky pija się na ogół z dodatkiem wody lub lodu, czasem jednak smakosze preferują nierozcieńczony alkohol. Co jednak uczynić, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę alkoholu? Lód zapewnia schłodzenie, lecz szybko się topi, a w rezultacie rozcieńcza alkohol (odtruwanie alkoholowe). Świetniej sprawdzają się kostki do whisky, jakie można nabyć w lepszych sklepach z alkoholami albo w sklepikach z wyposażeniem dla domu.


Takie kostki są zazwyczaj robione z kamienia i pokryte specjalnym bezpiecznym lakierem. Znakomicie schładzają drinki, niwelując niedogodność rozcieńczania. Mogą być wykorzystywane też przy pozostałych drinkach oraz napojach bezalkoholowych.