Artystyczne ciasta na urodzinach pociech

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Torty traktuje się jako jedną z największych atrakcji każdych urodzin. To ten wyrób cukierniczy wydaje się być głównym i oczekiwanym daniem imprez. Cudowne torty dla dzieci to twórcze, personalizowane wyroby. Twórcy wytwarzają je za pomocą masy cukrowej, lukru i wszelkich posypek, za pomocą których torty na zamówienie stają się zapierającymi dech w piersiach dziełami sztuki i zdobywają serca młodych odbiorców.


tort urodzinowy
Author: Counselman Collection
Source: http://www.flickr.com
Osoby tworzące unikalne torty w stylu określanym angielskim to w większości ludzie odznaczający się znacznymi zdolnościami artystycznymi. Dzięki nim mogą wykonać tort w kształcie postaci z ulubionej kreskówki, piosenki lub zabawki. Torty na zamówienie mogą również odwzorowywać hobby małego solenizanta. Masa, z której wykonane są zdobienia, jest bardzo plastyczna, w związku z czym można odzwierciedlić w niej przeróżne stempelki oraz foremki, by stworzyć ciekawy wzór. Absolutnym hitem są ozdoby trójwymiarowe, które pociecha może po prostu skonsumować. Ceny takich wypieków są trudne do dokładnego wyznaczenia, ponieważ zazwyczaj to właśnie klient wskazuje, co ma zostać wykonane, przekazując również budżet jaki może wydać. Przed wybraniem najbardziej odpowiadającej firmy lub osoby, która wykonuje artystyczne torty (sprawdź tu) dla dzieci, należy zapoznać się starannie z dotychczasowymi pracami artysty oraz przeczytać referencje. Uniknie się wtedy niemiłych niespodzianek, a Mała Syrenka nie będzie przedstawiona, jak sardynka wyciągnięta z konserwy. W Internecie znajduje się wiele stron poświęconych artystycznym wypiekom, w związku z czym rodzice mają bardzo duży wybór. Torty na zamówienie oferują nie tylko firmy cukiernicze, lecz także osoby prywatne, które swoje twórcze zdolności, łączą z talentem do pieczenia. Masa cukrowa, z której zrobione są ozdoby, składa się z cukru pudru i żelatyny a także wody i barwników. Jej gęstość przypomina modelinę, niezwykle łatwo więc kroić, przycinać i rzeźbić z niej dowolne kształty. Mimo że substancja ta ma śnieżnobiały kolor, można ją swobodnie farbować, za pomocą barwników spożywczych. Możliwy jest także zakup przygotowanych, wielobarwnych produktów. Masa cukrowa nadaje się do jedzenia, jednak jest bardzo słodka, z tego powodu zjedzą ją tylko ogromni miłośnicy słodkości.
tort urodzinowy
Author: NatalieMaynor
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj nie stanowi to problemu, ponieważ w większości ciast można ją bardzo łatwo odkroić od całości. Masa jest bardzo miękka i nacinanie tortu przebiega tak, jak w normalnych ciastach.

Zobacz również -
torty (polecamy kliknij, zobacz, sprawdź)


Torty artystyczne są bardzo pracochłonne, jeżeli jesteśmy zdecydowani na zamówienie, nie możemy tego uczynić zbyt późno. Dopracowanie tego małego dzieła oraz ustalenie koncepcji z klientem wymaga czasu. Należy zwracać na to uwagę i zlecić stworzenie tortu należycie wcześniej.
Artystyczne torty na zamówienie mogą być jednocześnie idealnym prezentem, jak i atrakcją przyjęcia urodzinowego każdego dziecka - ciekawa strona. Mały solenizant i jego goście na pewno będą bardzo zadowoleni z niezwykłego wyglądu wyboru.