Badania rynku proste i skuteczne jak nigdy wcześniej

  • Posted on: 11 June 2022
  • By: addmean
Dzisiejszy konkurencyjny rynek powoduje, że w dalszej perspektywie czasu pozostaną na nim tylko firmy świadome oczekiwań i potrzeb aktualnych oraz potencjalnych klientów. Polecanym sposobem na poznanie tych potrzeb są wszelkiego rodzaju badania rynku. Wśród najczęściej przeprowadzanych należy wymienić między innymi badania: satysfakcji klientów, rozpoznawalności marki, wyników szkoleń, użyteczności serwisów www.
Ankiety przez internet
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najpopularniejszych narzędzi służących do odkrycia zdania klientów jest ankieta. Jest ona znanym od lat narzędziem, które polega na tym że respondent otrzymuje do uzupełnienia kwestionariusz z pytaniami półotwartymi, otwartymi lub zamkniętymi. Wyróżniamy wiele rodzajów ankiet np. telefoniczne, pocztowe, czy ankiety online .

W czasach coraz powszechniejszego dostępu do internetu coraz większą popularność uzyskują instrumenty, które umożliwiają gromadzenie informacji online. Takie podejście do sprawy niesie za sobą dużo korzyści niedostępnych w starych metodach badania opinii.

Nowoczesne badania opinii
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, niższe koszty. Maleje się liczba kosztów dotyczących obsługi badanych respondentów. W tym samym momencie skraca się czas potrzebny do zgromadzenia odpowiedzi. Dzięki temu mamy bieżący dostęp do najnowszych wyników, które ciągle spływają do systemu. Poprawia się jakość ankiet oraz wzrasta ich ilość.

Dzieje się tak ponieważ ankietowani wypełniają je za pomocą internetu w najlepszym dla siebie miejscu, gdy sami mają na to czas i ochotę, a nie wtedy gdy zagadnie je ankieter.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam szkolenia bhp online dla pracodawców, odnajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Ułatwia to przeprowadzanie badań na tematy uznawane przez ankietowanych za osobiste. Na potrzeby przeprowadzania ankiet używa się też w coraz większym zakresie telefonów komórkowych.Ankiety online to również wielkie uproszczenie pracy przy analizie zebranych wyników. System pozwala na szybkie tworzenie raportów, które można analizować za pomocą wielu narzędzi np. tabel. Dzięki temu łatwiej zauważyć, skomplikowane często, związki pomiędzy poszczególnymi wynikami.