Bez strony internetowej będzie ciężko

  • Posted on: 3 November 2020
  • By: addmean
W tych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych form reklamy, realizowanych przez biznesmenów, jest stworzenie odpowiedniej strony internetowej danej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.
WWW
Author: Bull3t
Source: http://www.flickr.com
Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa szukana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danej firmy.

Czy po przeanalizowaniu publikowanego artykułu masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (www.waliduda.pl/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu nowe informacje.

W tym miejscu trzeba się zastanowić, co mogą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż z pewnością zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.W związku z tym powstał drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji url strony jest bezpośrednio związany z marką firmy. Jest to zdecydowanie dobre wyjście, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie domeny wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mają szansę ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A co za tym idzie dobrze, aby nazwa domeny była maksymalnie uproszczona i krótka. Wtedy jest znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na plakacie czy ulotce, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Kluczowe jest także, aby w nazwie nie stosować niepotrzebnych cyfr i stawiania obok siebie tych samych liter.

Kupno walut przez internet
Author: istock.com
Source: istock.com
Giełdy domen

Czasem perfekcyjna domena dla danej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata.

Gdy zainteresował Cię prezentowany wątek, obejrzyj www a na pewno uzyskasz więcej danych na to interesujące zagadnienie - nie czekaj tylko kliknij.

Powstają bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron internetowych. Na licytacji można się szybko zorientować, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.