Co elegancki mężczyzna powinien założyć na rozmowę kwalifikacyjną o pracę?

  • Posted on: 3 September 2019
  • By: addmean
Dawniej odpowiedni ubiór był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie przyszedł do teatru w swetrze, bądź też nie pojawił się na ważnej uroczystości w zwykłych dżinsach. Jednak od jakiegoś czasu, zwłaszcza w środowisku młodych osób obserwuje się pewne zmiany w tym zakresie. Obecnie nikogo już nie zaskakuje, że na egzamin ktoś przychodzi w sandałach, a do filharmonii w dżinsach.

Umowa biznesowa
Author: Startup Registry
Source: http://www.flickr.com
Są jednak sytuacje, w których odpowiedni strój jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie dbamy też o swój wizerunek.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych wpisów? Fantastycznie! chcemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy tutaj (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-nowego-jorku-do-warszawy) - znajdziesz nas w podanym linku.

Jedną z takich okoliczności jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Osoba, która odbyła typową rozmowę kwalifikacyjną ma świadomość, że przyszły pracodawca ocenia nie tylko naszą aplikację, lecz również nasz wygląd. Dlatego to bardzo ważne aby trafnie dobrać strój. Szczególnie mężczyźni mogą w tym temacie mieć nieco skromniejszą wiedzę, gdyż szczególnie w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Stąd też prezentujemy kilka rad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną -.


Przeważnie dobry zestaw to naturalnie granatowe spodnie od garnituru i elegancka koszula. Jeśli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną w banku, bądź typowej korporacji, należy znać panujący tam dress code. Z reguły mile widziany jest garnitur w jednolitym kolorze, biała koszula i obowiązkowo stosowny krawat. Pamiętajmy, że ubiór powinien być schludny. Oprócz tego można postawić na jeden klasyczny dodatek, przykładowo elegancką teczkę lub klasyczny zegarek.Czego należy unikać? Przede wszystkim pastelowych garniturów, które bardziej kojarzą się z weselem niż spotkaniem biznesowym. Oprócz tego pstrokatych koszul. Dopuszczalne kolory to zazwyczaj biel, a także ecru. Oprócz tego koszula musi mieć długi rękaw. Nie zapominajmy, że podczas rozmowy o pracę zazwyczaj przeżywamy duży stres i często się pocimy. Stąd też warto zainwestować w koszulę z jakościowej bawełny. Można również zakupić dodatkowe wkładki, które wchłaniają pot. Co ważne skarpety muszą być w kolorze garnituru, zazwyczaj czarne lub granatowe i na tyle długie, by w pozycji siedzącej zasłaniały łydkę. Kolejny ważny element garderoby męskiej to oczywiście buty. Najlepsze rozwiązanie to skórzane buty dopasowane garnituru i paska o eleganckim fasonie. Dobrze jest zadbać, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.

Schludny wizerunek to nierzadko decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, szczególnie w branży, w której obowiązuje jednolity dress code. Zatem jeśli ubiegamy się o posadę właśnie w branży biurowej, do których zaliczane są np. kancelarie, księgowość, wówczas warto zastosować się do naszych porad.