Co podarować, by dać się zapamiętać?

  • Posted on: 1 November 2020
  • By: addmean
Ślub bliskich czy dalekich krewnych – problem jest zawsze taki sam. Co podarować, by było pamiątką? Popularnym podarkiem jest ulubiona koperta, ale czasami warto odczarować tę materialną tradycję.

Para młoda
Author: John Hope
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowanie łatwiej zdecydować się na trafiony prezent, jeśli młoda para przygotuje spis prezentów. Popularniejsze to jest jednak w filmach niż w polskich realiach, jednak dzięki ściądze można sprostać wymaganiom. Zwykle młodzi informują, że chcą gotówkę – wtedy lepiej nie wychylać się z mikserem.

Chcesz przeczytać więcej na ten sam temat? Żaden problem. Wystarczy jedynie wejść na podane łącze do źródła (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/niewinne-wina-zero-procent/wina-czerwone/) i przeniesiesz się na nową witrynę.

Ważne, by nie wstydzić się kwoty i wręczyć prezent – bez ukrywania się – w ładnej kartce z życzeniami.

Coś do mieszkania
Gdy dobrze znamy młodą parę, domyślamy się, co pasuje do ich domu i co jest w ich guście. Globobary dla niektórych są idealnym pomysłem, innych dziwią. Z całą pewnością gustowny serwis ślubny albo kryształowe kieliszki mogą być strzałem w dziesiątkę. Porcelana zawsze cieszy – tylko wtedy, jeśli mogłaby się podobać pannie młodej. Gdy konkretny serwis obiadowo-kawowy jest obiektem jej westchnień, warto go kupić może nawet zrobić zrzutkę z przyjaciółmi.

Wybierz sukienki weselne w tym sklepie:

Ślubny portfel inwestycyjny
Dobrym prezentem jest złota lub srebrna moneta inwestycyjna. To po pierwsze dobra pamiątka, a oprócz tego ma też praktyczne znaczenie – jako dobry start dla profesjonalnych oszczędności. 1 uncja złota to bardzo duży koszt, jednak można maleńkie sztabki złota. Srebro inwestycyjne, jest ciągle silniejsze na rynku, ma już ceny znacznie bardziej pasujące do portfela każdego z nas. Amerykański Orzeł lub urodziwi Wiedeńscy Filharmonicy to ładny prezent (tutaj).

Bony
Coraz częściej dajemy vouchery podarunkowe i to chyba jeden z pewniejszych pomysłów. Aranżując nowe mieszkanie, młodzi małżonkowie sami kupią odppowiednie dekoracje, garnki czy serwisy obiadowe. Gdy wiemy, że gustują w którymś znanym sklepie, warto namówić kilku znajomych i zrobić naprawdę konkretny bon młodej parze. To dobry sposób ograniczy liczbę nieudanych prezentów, a jak wiadomo nie ma nic gorszego od nich.