Czy noszenie okularów jest zawsze komfortowe? Co może okazać się dobrym zamiennikiem?

  • Posted on: 9 October 2021
  • By: addmean
Pewnie niejedna osoba nosząca okulary jest czasami już zmęczona noszeniem ich. Niestety mają one swoje wady. Kiedy patrzymy na ludzi noszących okulary z boku, jest to dla nas czymś naturalnym, bezproblemowym. Jednak tylko sami użytkownicy mają pojęcie jak jest to niewygodne. Po pierwsze, szczególnie w okresie zimnym, jak temperatury się zmieniają, na skutek wchodzenia oraz wychodzenia z pomieszczeń na dwór, okulary mają tendencję do parowania. Jest to dosyć niewygodne.


Do tego na pewno są niewygodne w czasie szybkiego ruchu, dajmy na to przy podbieganiu na tramwaj mogą spaść. Poza tym trzeba je czyścić często, bo szybko się brudzą. To jedynie parę wada, jakie mogą być bardzo uciążliwe. Jaką w związku z tym możemy mieć tu alternatywę?
Świetnym wyjściem mogą okazać się dwutygodniowe soczewki acuvue. Nie trzeba ich zdejmować często, albo też co dzień wymieniać na nowe. Prócz tego dadzą one komfort osobom z problemem odczuwania suchości oczu, gdyż acuvue zapewniają poczucie nawilżenia nawet, jak długo siedzimy przed komputerem. Są one w ten sposób zrobione, abyśmy nie musieli kilka razy dziennie używać kropli nawilżających do oczu. Niestety właśnie czasem tak się zdarza kiedy pracujemy w pomieszczeniach klimatyzowanych albo spędzamy dużo czasu w zadymionych miejscach.


rajsoczewek.pl
Source: foter.com


Prócz tego dużym plusem będzie to, że w lecie można nosić nasze ulubione okulary przeciwsłoneczne, co z reguły nie jest możliwe nosząc codzienne okulary. Będziemy mogli poczuć się zupełnie normalnie. Jak wtedy, kiedy jeszcze nie nosiliśmy okularów. Taki komfort dają soczewki acuvue, które są jednymi z najgładszych soczewek silikonowo-hydrożelowych. Do tego posiadają filtry UV, które doskonale chronią przed złym promieniowaniem słońca. Są w związku z tym doskonałe bez względu na to jaka jest pora roku. Sprawdzą się świetnie zarówno w sezonie zimowym, gdy centralne ogrzewanie niesamowicie wysusza oczy, jak również w porze letniej zabezpieczając przed szkodliwym promieniowaniem.http://www.novagroup.pl/produkt/plasma-bt plazma urządzenieNa koniec warto podsumować, acuvue są właśnie dla osoby, która ceni sobie wygodę. Świetne dla tego, kto chce poczuć większy komfort podczas używania soczewek na co dzień. Chciałby mieć uczucie dobrego nawilżenia oraz świeżości oczu, nawet jeśli warunki otoczenia są niesprzyjające.


Szczególnie polecane są osobom pracującym dużo przed komputerem, w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdzie już po krótkiej chwili można odczuć różne nieprzyjemne skutki pracy w tych warunkach właśnie pod postacią wysuszonych i zmęczonych oczu. Dlatego właśnie warto sprawdzić samemu takie soczewki oraz zobaczyć jak duża jest różnica.