Dbanie o stan zdrowia przy zastosowanie naturalnych środków. Jakie naturalne produkty możemy z powodzeniem stosować codziennie zamiast chemicznych środków?

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Używanie jak najbardziej naturalnych produktów to nie jest swego rodzaju fanaberia, a coś czego pozytywny wpływ mogły obserwować choćby nasze babcie kiedyś. Fakt, iż dawniej właściwie nie było innego wyboru, z tego powodu też stosowano to co było w danej chwili pod ręką. Natomiast wiele z takich rzeczy można używać z pożytkiem dla naszego zdrowia i obecnie. Nie trując się bez potrzeby chemicznymi środkami.

To dotyczy oczywiście jedzenie, ale także wielu kosmetyków jak też środków do sprzątania. Tak naprawdę w wielu dziedzinach życia doskonałe działanie naturalnych produktów można wykorzystywać na co dzień. Dlaczego więc nie sprawdzić jak to jest?zdrowa żywność
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Tym bardziej, że często takie naturalne specyfiki mniej kosztują od tych chemicznych. Tak jest na przykład z kosmetykami. Naturalne olejki do włosów kosztują mniej niż wiele markowych odżywek, a działają przy tym o wiele lepiej: skuteczne olejki do włosów. Nie jedna z pań na pewno przetestowała z pozytywnym skutkiem olejek z orzechów makadamia, albo kokosowy, który świetnie nawilża jak i przywraca włosom połysk. Zatem warto choć spróbować, aby osobiście móc ocenić czy tego typu specyfiki nam służą.

Kiedy mówimy o rzeczach naturalnych to niesamowicie istotne jest aby takie właśnie produkty stosować komponując naszą dietę. Wiadomo, że nie od razu uda nam się zmienić sposób odżywiania radykalnie lecz niektóre rzeczy można wprowadzić do diety od razu. W codziennej diecie powinna znaleźć się zdrowa kasza. Już nasi dziadkowie jedli jej spore ilości. Nie ma się co dziwić bo to doskonały dodatek do wielu rzeczy. Ma sporo błonnika oraz wartości odżywczych. Najlepsze jest to, iż rodzajów kasz jest bardzo dużo, dlatego też nie szybko nam się znudzi.

Możemy wybierać chociażby między pęczakiem, jęczmienną, gryczaną czy wieloma innymi zdrowymi i pysznymi jej rodzajami. Zamieniając ziemniaki albo też pszenne makarony na taką kaszę robimy spory krok w dobrym kierunku, a na pewno również odbije się to pozytywnie na naszej wadze- .

kasza na talerzu
Author: Vitana
Source: Vitana
Tak samo wiele środków do sprzątania możemy zastąpić takimi mniej szkodliwymi. Na przykład soda oczyszczona, jaka jest na pewno w każdej kuchni doskonale usuwa, nawet takie przyschnięte zabrudzenia. Tak samo jest z kwaskiem cytrynowym, który usuwa kamień, albo też z octem, który doskonale czyści oraz dezynfekuje nie zostawiając smug. Warto zatem spróbować we własnym mieszkaniu oraz właściwie całym życiu tego typu małe zmiany zaprowadzić oraz zobaczyć jaką daje to różnicę.