Dobieramy rodzaj kieliszka do picia

  • Posted on: 26 May 2019
  • By: addmean
Są ładne, smukłe, tradycyjne bądź bogato zdobione. Wykonane ze szkła (coraz to częściej barwionego) bądź kryształu. Szkła. Dzięki nim trunki smakują lepiej. Ale czemu jest tak wiele wariantów, natomiast dobór nieodpowiedniego uważany jest za niewybaczalny błąd?


Astronomiczny wybór typów oraz kształtów kieliszków do napojów połączony jest z jednej strony z tym, że należycie oraz gustownie prezentują się, z drugiej zaś – poprzez specyficzne cechy kieliszka można wydobyć oraz zachować na długo maksimum smaku a także aromatu danego alkoholu.
Największy dobór mamy, gdy idzie o szkła do wina, jednak warto także zwrócić uwagę na kieliszki do: likieru, wody, karafki do wódki. Główna reguła savoir-vivre’u mówi, ażeby kłaść je po prawej stronie talerza, wedle kolejności użytkowania. Za każdym razem od prawej ten, który ma zostać tuż wypełniony. To zasada podobna do sposobu układania sztućców. Najbezpieczniej będzie nie mieszać kompletów kieliszków. Ewentualnie, wybierać tradycyjne kształty jak też proste rodzaje, aby różnice pomiędzy nimi były jak najmniej dostrzegalne.


fotografia ślubna
Author: Simon Watson
Source: http://www.flickr.com


To wina przysparzają najwięcej problemu, jeżeli mówimy o wyborze szkła. Jeżeli chodzi o likiery starczą karafki z kieliszkami.

Nie zwlekaj - jeżeli zainteresował Cię nasz post, to nakłaniamy Cię do wejścia do serwisu autora (https://gorillacoffee.pl/sklep-z-kawa/), żeby przeczytać kolejne niesamowite wiadomości.

Jakie jednak szkło nabyć do białego, jakie do czerwonego wina a także z jakiej przyczyny wino musujące serwuje się w kieliszkach o kształcie niepodobnym do żadnych innych? Do win najodpowiedniejsze szkła są wykonane z cienkiego, bezbarwnego szkła lub z kryształu. Posiadają wysokie nóżki oraz czaszę o przeróżnej wielkości.
Dzięki tej budowie, smak i aromat wina doskonale rozprowadza się po kieliszku, a jeżeli trzymamy kieliszek za nóżkę, ciepło rąk nie oddziaływa na temperaturę napoju.

Ciekawe dane na ten temat poczytaj tutaj (https://www.sweet-home.pl/) tutaj. Jest tam dużo interesujących danych, które okażą się bardzo wciągające.

Jeżeli idzie o szkło do wódki rekomenduję Karafki Krosno.