Ile zalet będzie miało zamawianie niektórych leków, akcesoriów medycznych i kosmetyków w aptekach w internecie.

  • Posted on: 17 February 2020
  • By: addmean
Jedną z ogromnych zalet, które daje nam sieć internetowa, jest możliwość kupowania tam praktycznie wszystkiego, co tylko będzie legalnie do kupienia. Co więcej, w wielu przypadkach można tam kupić dużo więcej, niż będzie na to pozwalało prawo, przykładowo takie sytuacje często mają miejsce przy internetowych aptekach. Jeśli chodzi o nie, to regulacje prawne są bardzo jednoznaczne, to znaczy nie ma możliwości wysyłkowej sprzedaży lekarstw na receptę. Można oczywiście je zamówić i później pojechać po dany lek, oddając równocześnie receptę, lecz włożenie tego leku do paczki i wysłanie kurierem nie powinno mieć miejsca. Lecz przez co, że nie określono precyzyjnie, co to jest sprzedaż wysyłkowa, to część aptek zaczęła łamać te reguły. Jednak ustawodawcy bardzo szybko zauważyli ten problem i postanowili zmienić przepisy. Obecnie za sprzedaż wysyłkową uznaje się każdą z transakcji, na jaką zamówienie złożone było w inny sposób niż osobiście. Znacznie ukróciło to problematykę sprzedaży w sklepach internetowych leków z receptami, ale rzecz jasna poza takimi medykamentami apteki sprzedają również bardzo duże ilości różnych innych towarów. I wszystko legalnie, ponieważ tymi, które nie są objęte żadnymi zakazami handlować można w dowolny sposób.
image - zdrowie
Author: Mike Gogulski
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych grup produktowych, jakie są sprzedawane w aptekach internetowych, są różnego rodzaju suplementy diety i witaminy. W związku z tym że działanie ich raczej będzie szło w kierunku profilaktyki i nie zawierają one żadnych mocniejszych substancji czynnych, to można je sprzedawać bez recepty. Tego typu suplementy przeważnie złożone są z minerałów i witamin, wzbogacane są różnego rodzaju wyciągami roślinnymi. Posiadają jednak dość zróżnicowany skład, w zależności od potrzeb (zobacz ten link (zobacz ten link)). Przykładowo tabletki na pamięć i koncentrację najczęściej posiadają wyciąg z żeń-szenia albo guaranę, obie te rośliny mają właściwości, które są wykorzystywane. Całkiem sporym zainteresowaniem cieszą się również preparaty multiwitaminowe, w skład jakich wchodzą podstawowe witaminy w odpowiednio dobranych dawkach oraz różnego rodzaju minerały. Całkiem sporo apteki również sprzedają akcesoriów medycznych i kosmetyków. Można w nich kupić między innymi wkładki urologiczne, plastry lub tampony, ale też szereg medycznych urządzeń, takich jak glukometry albo termometry. Najpierw jednak o tym poczytajmy (czasem wkładki urologiczne są potrzebne (czasem wkładki urologiczne są potrzebne)).


Obecnie klienci coraz chętniej wybierają zakupy w tego typu aptekach internetowych. Po pierwsze ważna jest tu wygoda, bo nie trzeba nigdzie daleko chodzić za lekami, a oprócz tego można też sporo oszczędzić.