Jak dostać upragnioną pracę. Tak naprawdę znaczenie ma dobrze napisane CV i dobra rozmowa kwalifikacyjna

  • Posted on: 9 September 2020
  • By: addmean
Poszukiwanie pracy to wiele historii, które jakby spisać spisać wyszedłby pokaźny tom niezbędnych rad. Najważniejsze jednak z nich będą się skupiać się w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Warto właśnie zdawać sobie sprawę zwłaszcza to, w jaki sposób wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.
na rozmowie kwalifikacyjnej
W kwestii jak najstaranniejszego szykując się na taką rozmowę trzeba poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Na pewno oczekuj pytania, aby powiedzieć kilka słów o sobie. Tak naprawdę rekruter nie zadaje tego pytania, w momencie gdy nie wie, o co w danym momencie zapytać. Pod tym prostym pytaniem może ukrywać się intencja sprawdzenia autoprezentacji kandydata. Nie skupiaj się na sprawach prywatnych lub [szukasz pracy] o tym, co robiłeś w weekend. Chyba że było to coś fascynującego i może zaprezentować Twoją pasję. W jaki sposób podejść do tego pytania na rozmowie? Streszczaj swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Staraj się wskazać na korzyści z przyjęcia do pracy właśnie Ciebie. Zastanów się, jakie są Twoje najistotniejsze zalety i umiejętności i jak wspomogły Ci one w pracy.

Na zakończenie tej krótkiej wypowiedzi masz okazję wspomnieć o tym, co lubisz robić po godzinach. Osoby, które mają swoje pasje i lubią o nich opowiadać, są na pewno cenionymi pracownikami. Wykonaj test i przećwicz opowiadanie o sobie komuś, kto potrafi surowo Cię ocenić. Tego rodzaju pytania na rozmowie kwalifikacyjnej masz szansę się spodziewać!pracownik
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Nie będzie jednak rozmowy, a tym bardziej nikt nie będzie pytał Cię o swoje dokonania, jeśli Twoje CV nie wzbudzi zainteresowania. Pamiętaj, więc jak napisać wspaniałe CV. Badanie wykonane przez The Ladders, największy portal rekrutacyjny na świecie, pokazuje, że to pierwsze 6 sekund decyduje, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle zazwyczaj masz czasu, aby przekonać rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Nie zapominaj więc, żeby Twoje CV było oryginalne, żeby posiadało przejrzysty schemat i było czytelne. Nawet najbardziej fantazyjne CV musi być czytelne, żeby rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie o tym pamiętajmy, wtedy nasze szanse na pewno wzrosną - zobacz .