Jak najlepiej dbać o zdrowie swojego kota?

  • Posted on: 29 May 2020
  • By: addmean
Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych epok. Kiedy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą inteligencją, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia mogą służyć do czegoś więcej niż do zabijania i skór. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które w następnych tysiącleciach bardzo długo i powoli przekształcały się w nieco odmienny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane trochę jako przyszywani członkowie rodzin, oraz niezmiernie uważne i przydatne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

Obecnie niektórzy nie umieją wyobrazić sobie życia bez zwierzaków. Psy są przyjaciółmi wielu rodzin, wielu samotnym kobietom czy mężczyznom dotrzymuje towarzystwa jakiś rozpieszczony kot. Troszczymy się o takie zwierzaki jak o najlepszych przyjaciół, a odpowiednio zadbane zwierzęta odwdzięczają się takim samym oddaniem, zwłaszcza w wypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski
Author: edgar0587
Source: http://www.sxc.hu
Aby jednak pies (sprawdź ofertę na e-hunter szelki dla psa yorka) do grobowej deski był nieustającym i zadowolonym przyjacielem, czy to samotnika, czy też licznej rodziny, musi być dobrze zadbany. Pomagają w tym odpowiednio dobrane do różnych ras i wieków pokarmy – wbrew modnej opinii niezwykle drobiazgowo badane, testowane i sprawdzane pod najróżniejszymi względami, także przez doświadczonych, wiele oczekujących od karmy hodowców psów. Sucha karma dla psa jest potrzebna do jego właściwego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i wiele innych są skomponowane tak, by dać właściwą ilość potrzebnych witamin i pierwiastków dowolnej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny (zobacz ofertę serwisu zwierzakowo).

Istnieje niezwykle dużo bardzo renomowanych twórców takich pokarmów, którzy szczycą się wysoko wykwalifikowaną ekipą psich dietetyków, laborantów i niezwykle drobiazgowo badanymi dostawami mięsa, z jakich wykonywana jest taka karma. Niektóre marki proponują również karmy dostosowane do trybu życia i kondycji psa (sprawdź ofertę na hunter smaczki dla psa) – przykładowo w zależności od faktu, czy był wykastrowany, czy może nie – ofertę taką mają firmy Royal Canine i Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się uważa, niezwykle istotnym elementem wychowania i zdrowia naszych pupili. Choć oczywiście nigdy nie powinno się zapominać o odpowiedniej porcji spacerów, szczepionkach, kontakcie z różnymi psiakami i odpowiedniej porcji miłości.