Jak najlepiej przechowywać żywność? O czym koniecznie należy pamiętać, by żywność zawsze pozostawała jak najbardziej odpowiedniej jakości?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
W najbardziej nowatorskich pojemnikach bez problemu można zachowywać produkty nawet przez parę tygodni. Dzięki nim potrawy są świeże i aromatyczne, a to przecież najbardziej istotne.


pojemniki
Author: AWG
Source: AWG
Najbardziej dopasowane są pojemniki spożywcze - szklane lub plastikowe. W sklepach bez problemu możemy wyszukać też drewniane, metalowe albo ceramiczne. Jednakże te zrobione z drewna mają pory, w jakie łatwo wnikają bakterie. Jeżeli wybierzemy pojemnik szklany, dobrze zwrócić uwagę na to, czy jest żaroodporny. W tego typu sytuacji można podgrzewać w nim jedzenie, a także przechowywać go w dość niskich temperaturach, np. w zamrażarce. Najlepsze pojemniki plastikowe są zrobione z polipropylenu lub poliwęglanu, są to materiały odporne na złamania.

Nie powinniśmy zakupować dużego pojemnika, gdy planujemy w nim trzymać kilka plasterków sera albo szynki. Większa ilość wolnego miejsca w naczyniu może sprawić, iż gromadzi się tam powietrze, które przyspiesza psucie się jedzenia - znacznie więcej zobaczysz na www. Najbardziej wygodne są prostokątne pojemniki z zaokrąglonymi brzegami. Aby potrawy były jak najdłużej świeże, spód pojemnika musi być specjalnie pofalowany albo posiadać dodatkową wkładkę. W tego rodzaju sytuacji przechowywane w tym miejscu produkty nie będą miały do czynienia z wodą czy płynami, jak przykładowo wyciekające mięso. Jak zbierają się one na spodzie naczynia, produkty w ten sposób nie tylko szybciej tracą świeżość, lecz także witaminy i wartościowe składniki odżywcze.


pojemniki na żywność
Author: jeff_golden
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle istotna jest też pokrywka. Powinniśmy sprawdzić, czy jest dobrze dopasowana i równomiernie się zamyka. Jeśli będzie niezbyt szczelna, to do środka dosyć łatwo mogą przedostać się bakterie. Znaczna ilość pojemników po zamknięciu wymaga ponownego otwarcia przy samym brzegu, ale i szybkiego zamknięcia. Pozwala to na wypuszczenie resztek powietrza, jakie pozostały wewnątrz naczynia. To są naprawdę niezbędne kwestie, więc każdy producent opakowań z tworzyw sztucznych musi i o tym pamiętać, ażeby jego produkty były jak najwyższej jakości - . To zapewnia, iż nasze pożywienie się nie zmarnuje, a to przecież bardzo ważne. Zadbać więc należy o to, dopóki jest jeszcze czas. Na pewno to docenimy.