Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym on-line

  • Posted on: 9 January 2019
  • By: addmean
Druk PIT-37 związany jest z wszelkimi przychodami osiąganymi a także rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Kiedy dochodzi do zawarcia umowy bądź dokonania działań, z tytułu których trzeba rozliczyć się samemu, wtedy nie korzystamy z tego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, jaką składa pracobiorca, zleceniobiorca albo inna osoba, za którą zaliczki na podatek ma za zadanie obliczyć płatnik (dla przykładu chlebodawca, zleceniodawca, itd.).


Wielu podatników z pewnością pamięta olbrzymie ogonki ustawiające się na poczcie w ostatnim dniu składania deklaracji skarbowych. Teraz zamiast poczt http://www.iwop.pl/pity/2015/09/30/najlepszy-program-pit/kazywania deklaracji pit online 2015, ogonki zmniejszyły się, zaś my nie musimy nawet opuszczać domku, ażeby dopełnić formalności ze skarbówką. Zysków jest jednak więcej, szczególnie kiedy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura księgowego, tylko przygotowujemy je samemu. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie "za rękę". Podpowie, jakie dane jak też gdzie musimy wprowadzić, i zweryfikuje, czy wszystkie koniecznie pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione.

Ten bardzo użyteczny portal przedstawia zbliżoną tematykę, co tekst, który teraz czytasz. Jeżeli Cię on ciekawi, kliknij ten link!

Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędów, co mogłoby skutkować nieodzownością składania korekty zeznania i oczywiście stresującym kontaktem z urzędem podatkowym.

program do rozliczania pit
Author: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Source: http://www.flickr.com
Pamiętaj, im szybciej wyślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej uzyskasz zwrot podatku. Decydując się na wysłanie deklaracji online, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy przesyłający deklaracje pocztą zapominali o podpisie. W wypadku deklaracji przesyłanych elektronicznie podpis jest zbędny. Zamiast niego, w celu weryfikacji podatnika starczy podać kwotę przychodu z deklaracjiskładanej w minionym roku, a po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, iż dostarczyliśmy deklarację finansową na czas.


Pod koniec czasu składania rocznych oświadczeń swoje zeznania podatkowe posyła mnóstwo podatników. Jeżeli przypada nam zwrot, trzeba na niego poczekać dłużej. Im wcześniej więc poślemy nasz PIT, tym prędzej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku. A gdy zmuszeni będziemy dopłacić, to warto wcześniej poznać kwotę, o którą zasilimy konto urzędu podatkowego i odpowiednio zaplanować ją w domowym budżecie. Sam druk możemy rzecz jasna wysłać w późniejszym czasie.