Jak wybrać soczewki kontaktowe? Na jakie rzeczy zwracać uwagę? Jakie rodzaje soczewek mamy do wyboru?

  • Posted on: 9 October 2020
  • By: addmean
Soczewki kontaktowe są wciąż bardziej powszechne jak i wybierane przez osoby z wadą wzroku. Jeszcze nie tak dawno miały one właściwie jeden wybór, to znaczy noszenie okularów korekcyjnych. Całe szczęście dziś jest inaczej. Natomiast, popularność takich soczewek bierze się z różnych przyczyn. Jedną z nich jest bardzo szybki rozwój technologii produkcyjnej, a co się z tym wiąże używanie coraz bardziej nowoczesnych materiałów, z których powstają soczewki.
badanie u okulisty
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Następną przyczyną jest coraz lepsza oferta soczewek, dzięki jakim możemy skorygować tak naprawdę każdą z wad wzroku. Na przykład istnieją soczewki sferyczne, to znaczy dla osób z krótkowzrocznością, dla ludzi mające astygmatyzm, dobre są air optix for astigmatism 6 szt jak również dla ludzi cierpiących na starczowzroczność air optix for astigmatism 6 szt. W tym przypadku przypadku używa się soczewek multifokalnych. Jak jesteśmy już zdecydowani na noszenie soczewek kontaktowych, to bez wątpienia musimy zajrzeć do specjalisty, jakim jest okulista lub optometrysta, jaki zrobi badanie oraz dzięki swojej wiedzy dobierze idealne soczewki, które będą dla nas idealne.Istnieje pokaźny wybór soczewek, można zdecydowanie polecić Dailies AquaComfort Plus Toric jednodniowe soczewki Dailies AquaComfort Plus Toric. Podczas takiego badania lekarz dokładnie określi rodzaj i wielkość wady, jednocześnie zrobi pomiar geometrii oka.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego artykułu na podobny temat - w nim wyszukasz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu i ciesz się tym.

Bez wątpienia sprawdzi też, czy nie ma jakichś schorzeń oczu, jakie wykluczałyby możliwość noszenia soczewek kontaktowych. Po zrobieniu tego typu badania oraz zebraniu wszelkich koniecznych informacji okulista lub optometrysta jest w stanie zaproponować konkretne soczewki, jakie będą dla nas najbardziej odpowiednie. Specjalista zakłada wybrane soczewki (www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue), na przykład 1-Day Acuvue Define, w ten sposób sprawdza czy w odpowiedni sposób się układają soczewki 1-Day Acuvue Define.
W niektórych przypadkach konieczne może okazać się zamówienie u wytwórcy soczewek kontaktowych o bardzo konkretnych parametrach, które są idealne do potrzeb konkretnej osoby. Po dobraniu soczewek zaleca się przyjście w podanym terminie na wizytę kontrolną. Po mniej więcej dwóch tygodniach od pierwszej aplikacji okulista sprawdza stopień tolerancji oczu na soczewkę. Z tego powodu należy koniecznie wybrać się do specjalisty. Nie możemy dobierać soczewek samodzielnie.