Jak wybrać stanik sportowy? Na co w szczególności trzeba zwracać uwagę? Jakie parametry są ważne?

  • Posted on: 11 September 2019
  • By: addmean
Jak wybrać najbardziej właściwy biustonosz sportowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować taki stanik do wielkości biustu. Później, gdy mamy już wybrany stanik, trzeba sprawdzić kilka istotnych elementów, aby mieć pewność, iż piersi będą w nim bezpieczne, natomiast my będziemy czuć się komfortowo. Jedynie najlepiej dopasowane biustonosze sportowe mogą zapobiec uszkodzeniom i deformacjom piersi w czasie treningu. Warto więc pamiętać, o jak najlepszym wyborze.

biustonosz sportowy
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszą funkcją biustonosza sportowego jest unieruchomienie biustu, ograniczenie jego ruchu, a to po to, by ograniczyć dość znacznie ryzyko występowania wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Naukowcy są zdania, że podtrzymujący biustonosz sportowy może amortyzować drgania i zmniejszyć ruchy biustu aż o 74 procent. Dla porównania najlepiej wspomnieć, iż standardowy biustonosz zmniejsza jedynie taki ruch o 38 procent. W czasie dość znacznego wysiłku fizycznego piersi mogą poruszać się z różnorodną intensywnością i częstotliwością. Np. podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów.

Nie ociągaj się - jeżeli zaintrygował Cię nasz post, to zachęcamy Cię do przejścia do serwisu twórcy (http://www.wonia.pl/), aby obejrzeć nowe niesamowite informacje.

Znaczy to, iż nie za bardzo długi bieg o dystansie jednego kilometra to aż 84 centymetry dla piersi. Piersi niestety nie mają mięśni, które mogłyby je chronić przed tego typu wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, jaką definiujemy więzadłami Coopera. W wyniku intensywnych ruchów ulegają rozciąganiu. To sprawia właśnie, że biust bardzo szybko traci jędrność i elastyczność, robi się również obwisły.

Jeśli omawiany temat Cię zaintrygował, kliknij szybko ten świetny link (http://www.adforce.pl/144-odziez-promocyjna/150-polary/) - znajdziesz w tym miejscu mnóstwo przydatnych informacji.
fitness
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Są nawet przypadki, iż ulega stopniowej deformacji. To proces nieodwracalny, gdyż raz rozciągnięta tkanka nie powróci do wcześniejszej postaci. Stąd więc biustonosze sportowe są tak wysoko zabudowane, a ponadto wykonane z grubego materiału. To powoduje, że bardzo dobrze stabilizują piersi, zapobiegają ich rozciąganiu. Ponadto tego typu stanik modeluje piersi i zapewnia im odpowiedni kształt. Jak mamy w planach treningi albo dużo ćwiczymy i zauważamy zmiany, to koniecznie warto go zakupić. Najbardziej korzystnie w fachowych sklepach, w których znajdziemy inne ciekawe części odzieży jak body damskie.