Jakie są efektywne i skuteczne sposoby na pozyskanie pieniędzy na rozwój swojej firmy.

  • Posted on: 11 April 2020
  • By: addmean
Przed wielu laty na pozycję rynkową pracować trzeba było przez kilka dekad, i wcale nie można było być pewnym, że to się powiedzie. Aktualnie możliwości jest znacznie więcej, niektórym wystarczy zaledwie kilka lat na to, żeby osiągnąć światowy sukces i zdobyć olbrzymi majątek.
nauka angielskiego
Author: World Literature Today
Source: http://www.flickr.com


Dotyczy to zwłaszcza firm z dziedziny nowoczesnych technologii, wśród których niektóre z nich rozpoczynały faktycznie w garażu, a stały się gigantami. W tej branży dużo jest możliwe, jeśli ktoś będzie miał ciekawy pomysł, wie jak go zrealizować i będzie miał do tego zapał, to jest sporo szans, że mu się powiedzie. Pod warunkiem jednak, że mieć się będzie na to wystarczające środki, bowiem to często jest barierą nie do przeskoczenia dla młodych przedsiębiorców. Większość obecnych gigantów korzystała w jakiś sposób z finansowego wsparcia i być może dlatego udało im się uzyskać właśnie taką pozycję.


aplikacje
Source: pixabay.com


Jednym z najpopularniejszych sposobów na finansowanie rozwoju firmy jest związanie się z jakimś aniołem biznesu albo funduszem inwestycyjnym.

Podobnie interesujący artykuł znajdziesz pod tym odsyłaczem (http://notariuszbarska.pl/kancelaria-notarialna-kontakt.php) - przekonasz się, że jest niezwykle atrakcyjny, zatem przeczytaj go.

Rozwiązanie tego typu jest o tyle praktyczne, że fundusz venture capital za jakąś część udziałów przekaże firmie odpowiednią kwotę na rozwój, ale też w wielu przypadkach będzie służył wsparciem merytorycznym i biznesowym. Inną metodą zdobywania funduszy jest pojawienie się na giełdzie, choć będzie to związane z koniecznością dopełnienia mnóstwa formalności.


Jeżeli ktoś będzie planował taką drogę na rozwój, to powinien zorientować się, jak wejść na new connect, a następnie konsekwentnie realizować wcześniej ustalone punkty.