Kawa, słodziki i ich oddziaływanie na ludzkie zdrowie

  • Posted on: 16 February 2023
  • By: addmean
Mieszkanie w centrach miast, w których jest ścisk, mieszkańcy ściśnięci są na małej przestrzeni, a w powietrzu i wodociągach znajduje się sporo związków, jakich nazw zwykły człowiek nie jest w stanie nawet przeczytać, ma swój niebagatelny wpływ na ludzkie życie. Do podstawowych kłopotów wiążących się mieszkaniem w tak bardzo ucywilizowanych miejscach zaliczyć można przewlekłe choroby, którymi jeszcze w minionym stuleciu nikt nie miał potrzeby się martwić: uczulenia, cukrzyca, podwyższone ciśnienie, powszechna nadwaga.
Jedzenie
Author: Bing
Source: http://www.flickr.com
Te niezwykleprzewrotne, postępujące bardzo wolno, ale uparte choroby oddziałują na cały organizm – nie tylko na organy, jakie, można by sądzić, są otwarcie narażone na działanie choroby, jak trzustka na obecność cukrzycy. Zwykle w taki czy inny sposób cierpi cały organizm ciało. Całości nie ułatwia fakt, że zarówno nadwaga, cukrzyca, jak i nadciśnienie, sprzyjają tym samym powikłaniom – niszczą cały układ krwionośny, wywołują podwyższony poziom cholesterolu.

Pokrewne dane są tu - więcej zobaczysz na stronie, którą także warto odwiedzić. Naturalnie jeżeli ta tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania.

Jeszcze gorszy jest fakt, że nadwerężony układ krwionośny sprzyja rozwijaniu się cukrzycy, a ta – otyłości - stewia puder.Stanowi to zaklęte, błędne koło. Dużo z nas zrozumiało, że mając nadwagę, będąc w pracy po osiem godzin w ciągu dnia na siedząco i nie zażywając odrobiny ruchu są skazani na wysokie ryzyko tych chorób, więc sięgają po słodzik, który dosypują do kawy, herbaty czy do niskokalorycznych ciast, w miejsce cukru.
Pyszne jedzenie
Author: Jaap Joris
Source: http://www.flickr.com
Stanowi to pozornie właściwe posunięcie, ale nie zawsze – pierwszy substytut cukru, jaki się pojawił, a także jeszcze do niedawna najczęściej sprzedawany – aspartam – ma bardzo niekorzystne działanie na ciało człowieka, doprowadzając do uszkodzeń układu nerwowego i wywołując podwyższone ryzyko nowotworów - . Choć pozostałe rodzaje substytutów cukru są bezpieczniejsze, tak naprawdę też nie rozwiązują całego problemu. Inną kwestią kwestią jest prawda, że ludzie nie szczędzą sobie kawy – kawa i herbata wiecznie były lubiane, lecz nie każdy powinien te trunki spożywać na potęgę. Szczególnie ludzie z nadciśnieniem muszą bardzo ostrożnie, pod okiem lekarza i z ciśnieniomierzem pod ręką popijać słabe napary.

Fakt jest taki, że żeby zachować pełnię zdrowia, należy zrezygnować z wielu drobiazgów: cukru, słodzików, naparów z kofeiną lub teiną. Do pobudki rano świetne jest świeże jabłko, do osłodzenia dnia – odrobina miodu.

Ekscytuje Cię omawiany tutaj materiał? Jeżeli tak, warto zobaczyć tam pozostałe wartościowe artykuły, gdyż one także są godne zainteresowania!

I dużo sportu. By utrzymać zdrowie, należy zmienić cały styl życia i do reszty oduczyć się zaspokajania niektórych szkodliwych potrzeb.

Przeczytaj jeszcze więcej w temacie przepisów kulinarnych w serwisie w sklepie