Kiedy pójść do psychologa z maluchem?

  • Posted on: 24 January 2019
  • By: addmean
Chociaż maluchy w grupie przedszkolnej są w tym samym wieku, ich poziom rozwoju może być różny. Zdarza się, że zachowanie maluchów odbiega od normy przyjętej dla konkretnej wiekowej grupy. Jakie znaki są alarmujące?


Obserwacja sposobów zachowania dzieci przynależy do zadań nauczycieli.
gry


Oceny postępowania przedszkolaków dokonuje się na bazie specjalnie przygotowanych obserwacyjnych arkuszy, które są dopasowane do wieku maluchów - uwagi dotyczą funkcji poznawczych, myślenia, mowy jak też emocji. Na bazie danych nazbieranych w arkuszu pedagog określa poziom rozwoju dziecka (umiejętności) oraz poziom uspołecznienia. Jeżeli z obserwacji nauczyciela wynika, iż dziecko nie uzyskało oczekiwanego w jego wieku poziomu, bądź o wiele od niego odstaje, wtenczas za zgodą rodzicieli kieruje się maluszka do Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, jaka działa w każdym większym mieście. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki przykładowo funkcjonuje w Mińsku Mazowieckim. Bez aprobaty rodziców nie ma możliwości postawienia diagnozy przez profesjonalistę. Nauczyciel wpierw w rozmowie z rodzicielem informuje go o trudnościach jakie wykazuje malec i proponuje rodzinie wizytę w poradni. Czas wizyty w poradni umawia pedagog - wystawia przy tym ocenę, w jakiej wyszczególnia wszystkie dostrzeżone przez siebie zaburzenia. To, czy dziecko ostatecznie przybędzie do poradni, zależy od decyzji rodzicieli.


małżeństwo
Author: Shaun Anyi
Source: http://www.flickr.com


stawy
Author: WOOL STAR


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Mińsk Mazowiecki angażuje między innymi logopedów, nauczycieli, terapeutów. Wszelakie zaburzenia, nawet powiązane ze wzrokiem bądź słuchem, są wpierw sprawdzane w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Jeżeli maluch ma dla przykładu problemy z dzieleniem słów na sylaby, specjalista w poradni szacuje, czy przyczyną są zaburzenia powiązane ze słuchem fizjologicznym czy też ze słuchem fonematycznym.
W Poradni Psychoologiczno-Pedagogicznej malec jest poddawany badaniom, dzięki czemu możesz określić pułap braków, który objawia. Psychoterapeuta Mińsk Mazowiecki jest konieczny na przykład gdy okaże się że malec ma autyzm.