Kiedy wybrać się z latoroślą na pierwszą wizytę u dentysty

  • Posted on: 12 December 2022
  • By: addmean
Pielęgnacja dziecinnych zębów powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Kiedy pojawi się pierwszy ząbek, wówczas rodzic powinien oczyszczać ząbki specjalną szczotką.


Choć mycie zębów przez dzieci może wyglądać różnie, szczególnie jeśli wchodzą one w etap ”ja sam”, to jednak powinniśmy zaszczepiać dziecku dobre nawyki. Aby ośmielić maleństwo do samodzielnego mycia zębów, częstokroć trzeba użyć podstępu – nabyć kolorową lub grającą szczoteczkę, pozwolić dziecku na wybranie kubeczka i pasty. Najważniejszym jednakże sposobem zachęcenia dziecka do czyszczenia zębów, będzie przykład, więc warto szczotkować zęby razem z nim.


ciastka z kokosem
Author: Jenna Freese
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, iż ząbków mlecznych nie musimy leczyć, dlatego że i tak wypadną. Jednakże zdrowe zęby mleczne odpowiadają za zdrowie ząbków stałych, dlatego nie powinniśmy banalizować tego problemu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, powinniśmy postawić na osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie wykonywać pracę z malutkim pacjentem, to prawdziwa cenność, toteż warto wykonać rozpoznanie pośród znajomych albo poszukać sądów w internecie wpisując w wyszukiwarkę dentysta (ortodonta warszawa wola) Ursynów - centrumdemed.pl/.


Z czym sie je makaron
Author: Fotolia.pl
Source: Fotolia.pl
Na pierwszej wizycie z malcem zwykle dziecko będzie mieć okazję zaznajomić się z fotelem dentystycznym i rozejrzeć po gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdzi zęby potomka, jednakże na ogół nie podejmuje wtenczas leczenia, aby brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiuteńkim miejscem.


Wielu stomatologów nagradza niedużych pacjentów dyplomem a także drobnym podarkiem, na przykład kolorowanką, niedużą tubką pasty czy barwną szczoteczką, dzięki temu malec jest dumny a także szczęśliwy.