Kilka słów o koncie firmowym

  • Posted on: 9 August 2016
  • By: addmean
Sporo osób, przeważnie tych pracujących na etacie, marzy o samodzielnym kreowaniu biznesowej przyszłości. Tym bardziej, iż założenie własnej firmy nie jest szczególnie skomplikowane.
Istotną kwestią jest założenie rachunku oszczędnościowego w banku, z racji tego iż o sytuację finansową firmy należy zadbać od już na początku biznesowej drogi. Banki prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców. Warto pamiętając o tym zainteresować się, jakie możliwości, kredyty tudzież pożyczki nam oferują. Na stronie internetowej każdej placówki, czeka na nas pakiet usług skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw.spotkanie firmowe
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem konta firmowego jest rozróżnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co najważniejsze pomaga to w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca uzyskuje przychód również z innego źródła. Oprócz tego, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może być mniej stresujące (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się bardziej kłopotliwy, np. jeśli osoba otrzymuje środki finansowe od rodziny).

Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą posiada swój prywatny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Takie konto firmowe pozwoli na uniknięcie opłat związanych z przelewaniem środków między kontami.

Prowadzenie firmy jest relatywnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają bieżące wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w istocie nie zawsze przedstawia się tak wzorowo. Trudno wówczas obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zapewnić płynność finansową.

Gdy zobowiązań w firmie mamy sporo, raty kredytu wynoszą więcej niż comiesięczne zyski, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. W takich chwilach dobrze jest skorzystać z ofert banku i skorzystać z takiej usługi jak kredyt hipoteczny dla firm. Przed podpisaniem umowy z bankiem warto jednak przemyśleć indywidualne możliwości firmy i liczyć się z obowiązkami. Jeśli ma to nam pomóc ”wyjść na prostą”, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów - konsolidacja jest korzystnym rozwiązaniem.