Korzystniej jest wypić zbyt wiele filiżanek kawy albo wcale?

  • Posted on: 24 May 2019
  • By: addmean
Prawdziwi amatorzy kawy w ciągu dnia mogą wypić wiele filiżanek. Niektórzy ten aromatyczny napój piją bez opamiętania, na potęgę. Jak się okazuje, przeciętna wartość ciśnienia krwi u takich ludzi, a więc i szybkość akcji serca, wykazuje niższe wartości. Przekłada się to z kolei na mniejsze ryzyko chorób serca, wad układu krążenia oraz stanów niedokrwiennych.

Pewien odsetek z nas poznaje rezultaty przedstawionych powyżej zestawień medycznych, inni po prostu nie potrafią wyobrazić sobie funkcjonowania bez kawy. Pomijając powód, znaczna część ludzi przejawia skłonności czystego uzależnienia, a kawa do biura, obok innych niezbędnych sprzętów, stała się zasadniczym wyposażeniem prawie każdej placówki. Ponieważ nie każdy ma rano czas, aby przed pracą zatrzymać się na moment i przygotować sobie kawę, pierwszym odruchem, jaki wykonujemy po przekroczeniu progu biura jest uruchomienie ekspresu. Aromat kawy, bez względu na wczesną porę, jest w stanie postawić na nogi każdego pracownika. W związku z tym herbata, czy też kawa do biura tudzież inne akcesoria do kawy i herbaty stanowią niezwykle istotną kwestię. Od niej niejednokrotnie zależy nastawienie zatrudnionych i powodzenie zadań pod koniec dnia pracy. Nie powinno to wywoływać zdziwienia, według dziesięcioletnich badań przeprowadzonych przez Centrum badań klinicznych w Paryżu, osoby, które piją napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa czy herbata, są zdrowsi.Filiżanka kawy
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com
Odnosi się to również do tych wielbicieli kawy, którzy popijają ją w wyraźnie zawyżonych ilościach. Porównując wyniki lekarskie tych, którzy całkowicie stronią od kofeiny oraz ludzi, którzy łatwo tracą rachubę, ile filiżanek zdążyli już właściwie wypić w ciągu dnia, często nachodzi nas refleksja. Kawa do biura, nie ważne czy świeżo palona, rozpuszczalna, mielona bądź ziarnista, stała się rzeczą kluczową, wręcz pożądaną. Biorąc pod uwagę jej smak, aromat, zalety estetyczne, ale również aspekty medyczne - za kwestię bezsporną uważa się fakt, że zasługuje na każdą cenę. Co interesujące, mimo wielu nowinek wciąż pojawiających się na rynku, kawa jest uznawana za prawdziwą królową wśród napojów. Cieszy się niesłabnącą popularnością oraz przyciąga rzeszę amatorów na całym świecie. Nie ważne, w jaki sposób skradła nasze serce, kawa (kawa z Kostaryki - http://gorillacoffee.pl/kraj-pochodzenia/kostaryka/) do biura to sprawa kluczowa!