leczenie z wdrożeniem osobistej pompy insulinowej

  • Posted on: 1 February 2019
  • By: addmean
Obecnie coraz to większa liczba osób boryka się z tematem cukrzycy. Cukrzycy na nieszczęście nie da się wyleczyć, jednak przy odpowiedniej diecie i odpowiednim leczeniu jest możliwość skutecznie przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy.


Osoby z tym schorzeniem w pełni muszą nadzorować poziom cukru we krwi. Do powszechnych metod leczenia cukrzycy należą wstrzyknięcia insuliny, specyfiki doustne, dieta i aktywność fizyczna.


Szaszłyki mięsno warzywne z grilla dla diabetyków
Author: KOTÁNYI
Source: KOTÁNYI


Pompa insulinowa jest opcjonalną strategią serwowania insuliny, wymienia wstrzyknięcia strzykawką jednokrotną, bądź penem.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, gdzie znajdziesz atrakcyjne posty - kliknij w link dobry fizjoterapeuta wrocław.

Zestawy infuzyjne (wiele produktów) składają się z drenu i kaniuli, która jest zamocowana za pomocą specjalnego plastra. Kaniula może być sporządzona ze stali, czy też delikatnego tworzywa sztucznego. Zestawy różnią się kształtem, długością kaniuli, drenu, formatem plastra mocującego, położeniem rozłączenia, a również kątem instalowania. Każdy chory używający kurację z wdrożeniem osobistej pompy insulinowej winien posiadać indywidualnie dobrany gatunek wkłucia przez lekarza, lub pielęgniarkę. Trzeba pamiętać o zasadach aseptyki w trakcie instalowania zestawu, albowiem jest to ekwipunek jednokrotnego użytku.


W Polsce refundacja zestawów infuzyjnych dla osób do 26 roku życia i pań w ciąży jest całkowita, natomiast chorzy po 26 roku życia mogą skorzystać z częściowej dopłaty, .

Każdy odsyłacz może prowadzić jedynie do przydatnych witryn, na jakich możesz przeczytać o najważniejszych zdarzeniach. Nie wahaj się, ale kliknij w ten link!

Im wyższe dobowe zapotrzebowanie na insulinę, tym krótszy czas użytkowania kompletu infuzyjnego.
Zbyt długa eksploatacja zestawu jest jedną z podstawowych przyczyn pogorszenia wyrównania metabolicznego.


Należy mieć na uwadze, że używanie innego aniżeli polecany przez wytwórcę pompy insulinowej osprzętu i dodatków może stworzyć niebezpieczeństwo dla zdrowia.