Mało znane metody na piękne paznokcie

  • Posted on: 14 March 2019
  • By: addmean
Dbanie o paznokcie to nie jest banalna sprawa. W sytuacji, gdy masz słabe paznokcie, warto pielęgnację zostawić w gestii pań z gabinetu pielęgnacji.
Nie chcąc wykładać środków na usługi, należy przyswoić kilka przydatnych porad, które opisujemy w tym wpisie.

Łamliwe paznokcie mogą okazać się efektem nieumiejętnego piłowania paznokci. Przed zakupem dobrego pilnika należy przejrzeć witryny internetowe, na których znajdziesz informację, jak dostosować narzędzie do rodzaju paznokci. Słabe paznokcie mogą być także efektem regularnego ozdabiania lakierem oraz zmywania rozpuszczalnikiem, który posiada bardzo wysuszający powierzchnię paznokcia element – aceton. Poleca się zrezygnować na jakiś czas z ozdabiania paznokci, by dać im czas na odnowę. Można czasem obyć się bez kolorów na rękach, żeby w później radować się zdrowymi i mocnymi pazurkami.

paznokcie
Słabe paznokcie to kłopot, z którym należy iść do lekarza po pomoc. Dermatolog prawdopodobnie zarekomenduje porządne tabletki na paznokcie, czyli preparat, który zapewnia wszystkie kluczowe składniki odżywcze, które sprawią, że paznokcie odzyskają zdrowie. Najważniejszym składnikiem takiego kompleksu odżywczego jest witamina H, której niedobór jest jedną z najczęstszych przyczyn łamliwych paznokci. Suplement ma także zapewniać kwas foliowy i szerokie spektrum odmian witaminy B. Obok preparatów, które się przyjmuje doustnie, lekarz specjalista może zarekomendować też odpowiednie odżywki, które należy smarować na paznokcie. Najważniejsza w takim rodzaju leczenia jest rzecz jasna systematyczność. Chcesz dowiedzieć się o lekach, zobacz .

Czym wzmocnić paznokcie, nie wydając pieniędzy na apteczne odżywki?

- pielęgnowanie łamliwych paznokci olejem rycynowym. Na pewno każdy z was zna ohydny smak tego oleju z dzieciństwa. W tej sytuacji na szczęście paskudnego oleju się nie spożywa. Używanie oleju rycynowego należy powtarzać dzień w dzień przez dwa-trzy tygodnie.

- do gara wlej niewiele wody i dodaj oliwy z oliwek. Następnie nieco podgrzej i zanurz dłonie w miksturze na 5 minut. Operację należy powtarzać trzy razy na tydzień.

- świetnym zabiegiem, który zabezpieczy delikatne paznokcie przed zniszczeniem, jest używanie lateksowych rękawic do zadań domowych, przy których nieunikniony jest kontakt z żrącymi chemikaliami. Jeśli pracujesz jako osoba sprzątająca, zawsze powinnaś mieć rękawice ochronne na rękach.

- żeby naprawić słabe paznokcie, trzeba odmienić swoje menu. W internecie można znaleźć zestawienia, w których opisano, jakie elementy odżywcze znajdują się w badanych dobrach spożywczych. Dla zdrowia paznokci powinnaś otrzymywać sporo witaminy A, B, H oraz E. Wielu lekarzy poleca codzienne jedzenie marchewki jako znakomitą formę zabezpieczenia się przed chorobami paznokci.

- słabe paznokcie skutecznie wzmocni krótka kąpiel w parafinie. Związek chemiczny trzeba delikatnie rozpuścić i zanurzyć w nim palce na parę minut. Parafinę można kupić praktycznie w każdej aptece.