Możliwość kupowania leków zamiennych

  • Posted on: 2 September 2019
  • By: addmean
Lokalny rynek farmaceutyczny, biotechnologiczny i technik medycznych jest olbrzymi. Sporą część wyrobów zajmują zamienniki, a blisko połowa to wyroby nowatorskie. Pozostała część to medykamenty sprzedawane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Polski rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez zamienniki.
basen
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Pacjenci są przyzwyczajeni do krajowych produktów, a na ich powodzenie wpływa przede wszystkim cena.

Jeśli czytasz ten artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie bardzo absorbujący. Tutaj ponadto jest notka spod linku (http://a2clinic.pl/), która zawiera podobne zagadnienia.

Większość nabywających lekarstwa to ludzie starsi, jakich wielokrotnie nie stać na kupowanie drogich farmaceutyków, a dzięki substytutom mają możliwość zrealizować receptę.


Pod pojęciem środka generycznego, skrywa się sporządzany w Polsce specyfik odtwórczy, to znaczy ta sama substancja aktywna, jaką zawiera autentyk. Reaguje ona w taki sam sposób na terapię leczenia chorego. Tym bardziej że lekarstwa generyczne, równie jak innowacyjne, znajdują się na liście lekarstw refundowanych.


Na bieżącej refundacyjnej liście lekarstw znajdują się zarówno medykamenty autentyczne, jak i zamienniki. Bardzo często dopłata chorego do leku autentycznego jest jednakże wyższa aniżeli do tej samej substancji, tej samej dawki, takiej samej ilości opakowania medykamentu generycznego. Tańszy lek generyczny jest lekarstwem, jak jakikolwiek inny. Zawiera precyzyjnie taką samą substancję leczącą, co jego drogi odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej. Jego mała cena wypływa przede wszystkim z tego, że sporządzany jest przez wielu producentów, którzy współzawodniczą na rynku. Producenci mają możliwość sprzedawać go taniej, bo nie musieli wykonywać drogich badań połączonych z wynalezieniem, zarejestrowaniem i promocją specyfiku.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na omawiany temat, spójrz na informacje, one z pewnością również przykują Twoją uwagę.

Uczyniła to firma, która lek odkryła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu wytwarzała go jako wyłączna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Jak ochrona
patentowa wygasa i pojawiają się różni producenci, jednostka wciąż próbuje podtrzymać dużą cenę własnego wyrobu, stąd powstają różnice w cenach.


Każdy farmaceuta posiada obowiązek poinformować kupującego o istnieniu tańszego substytutu lekarstwa, który widnieje na recepcie. Dla wielu osób kupienie zamiennika jest jedyną możliwością na kontynuowanie terapii.