Na zniwelowaie się stresu, czy zaburzeń pamięci istnieją rozmaite metody.

  • Posted on: 19 January 2018
  • By: addmean
Jedną z nich jest przyjmowanie odpowiednich produktów pozwalających pozbyć się tego typu stanów


Stres często dopada każdego z nas, aczkolwiek wiele osób wypracowało już własne metody na to, jak go zniwelować.


Tak samo zresztą rzecz wygląda z takimi kwestiami jak zmęczenie bądź kłopoty z koncentracją. Jak można skutecznie je zniwelować?


jajka w kieliszkach
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com
Możliwości jest wiele, ale jedną z rozpowszechnionych jest wykorzystywanie rozmaitego typu preparatów, mających właściwości pobudzające. Tego typu produktem jest między innymi guarana w proszku. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy możliwości o niej słyszeć, warto wiedzieć, że jest to produkt, który otrzymuje się z rośliny. Dominującą cechą ziaren jeśli o to chodzi jest posiadanie wysokiej zawartości kofeiny – większej niż jeśli chodzi o znaną kawę. Jeśli zaś mowa o kofeinie, to wiadomo, że produkt ją zawierający będzie miał silne właściwości pobudzające i redukujące tego rodzaju stany jak stres, zmęczenie czy zaburzenia pamięci. Jednocześnie powinniśmy pamiętać by przyjmować go w odpowiednich ilościach, gdyż nadmiar takiej substancji jak kofeina może finalnie bardziej szkodzić niż pomagać.


Oczywiście tego rodzaju reakcje jak przemęczenie, czy zaburzenia koncentracji mogą w praktyce wynikać z braku różnych witamin i składników odżywczych.


Wiele z nich zawiera chociażby sok z karczocha, jaki jest jeszcze względnie mało popularny w naszym kraju, ale skutecznie się to zmienia. Karczocha można spożywać w różnej postaci, natomiast sok bez problemu można kupić na przykład w sklepie zielarskim.