Nowoczesna laserowa sposób kuracji wad wzroku

  • Posted on: 31 August 2018
  • By: addmean
Współczesna medycyna okulistyczna w w większej liczbie przypadków opiera się na akcji lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także najszybsza, dlatego, że idealnie nakierowany laser redukuje zniszczone komórki, które doszczętnie znikają. Zabieg jest dokładny i nie powoduje defektów pobliskich komórek. Laser gwarantuje kurację zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale również i jaskrę w wstępnym stopniu. Inną zaletą zabiegu przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia stosowane są krople zapuszczane do chorego oka.
okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
W okulistyce wykorzystuje się kilka rodzajów lasera, które są dobierane do schorzenia i tak leczenie siatkówki oka dokonuje się przy użyciu innego lasera niż w przypadku dla przykładu jaskry. Różnica dotyczy wielkości fal np. laser argonowy wykorzystywany jest do kuracji siatkówki przy cukrzycy i schorzeniach naczyniowych, w przednim fragmencie gałki ocznej wykorzystywany jest laser jagowy, a przy schorzeniach rogówki laser typu femtosekundowego. Przy chorobach oka coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia. Wady narządu wzroku poprawiane przy użyciu lasera to przykładowo krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.
Dzięki laserowi możliwe jest zakończenie zaniku wzroku wywołanego zmianami występującymi na siatkówce. choroby w siatkówce uwidoczniają się głównie z powodu postępującego etapu cukrzycy. Choroba w swoich początkach sprawia, że niszczone są drobne naczynia siatkówki, a to skutkuje pojawianiem się obszarów niewłaściwie dokrwionych. Nieprawidłowe dokrwienie może powodować częstsze krwawienie, a w najcięższych chorobach również odwarstwienie siatkówki. Bardzo istotne jest to, by w porę zauważyć zachodzące w oku zmiany, ponieważ przykładowo niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze zmiany w oku są wskazaniem do terapii laserem. Jeżeli w gałce ocznej zachodzą niewielkie zmiany to wtedy okulista (http://beskidmed.pl/) może nakazać fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym zadaniem jest redukcja zniszczonych elementów układu naczyniowego. Istnieje także fotokoagulacja rozsiana używana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to operacje, które muszą być konsultowane z lekarzem, który umie operować laserem- operacja laserowa oczu cena.