O jakiego typu dodatkach dla swoich pracowników musi pomyśleć pracodawca? Co może zachęcić ludzi do zostania w pracy?

  • Posted on: 2 May 2018
  • By: addmean
Zatrudniając dużą grupę ludzi należy dbać o to, ażeby w firmie były dobre stosunki. Nie jest to niczym łatwym, jednak warto się postarać, gdyż jeżeli uda się zyskać świetną aurę, to osoby zatrudnione nie będą tak chętnie z takiego przedsiębiorstwa odchodzić.
mieszkania


sałatka
Author: Rafin Developer.
Source: Rafin Developer.


noże
Author: Neil Cummings
Source: http://www.flickr.com


Co jest istotne?


Z pewnością spore znaczenie mają spotkania zwane integracyjnymi. Dzięki nim osoby współpracujące wspólnie mogą się nawet bardziej zżyć. Niektórzy pracodawcy decydują się zrobić spotkanie wyjazdowe, na przykład trwający weekend, w czasie którego osoby będące w firmie krócej mogą się lepiej poznać ze wszystkimi. To sympatyczny gest ze strony szefa, który pracownicy często doceniają. Kiedy chodzi o różne imprezy, to warto pomyśleć również o czymś dla rodziny pracowników. Gdy chodzi o pikniki firmowe Wrocław przykładowo posiada wiele miejsc, w jakich da się zorganizować miłą, plenerową imprezę w okresie letnim. Takie spotkania jeszcze w większym stopniu zacieśnią więzy pracownicze, a może również będą początkiem lepszych znajomości.


Niewątpliwą zaletą, która sprawia, iż wiele ludzi chce być zatrudnionych w takim miejscu są różne profity, jak na przykład dobre ubezpieczenie zdrowotne, za sprawą którego mamy lepszą opiekę medyczną. Natomiast zachęcające są też wykupowane grupowo ubezpieczenia na życie, jakie chronią nas oraz najbliższą rodzinę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.
Jednak to nie wszystko, ponieważ niektórzy z pracodawców zachęcają także karnetami sportowymi, jakie uprawniają to darmowych, bądź tańszych wejść na różne zajęcia, siłownię, czy saunę. Rzecz jasna powyższe dodatki są związane z kosztami, natomiast choćby o części z nich warto pomyśleć, gdy zatrudniamy dużą grupę osób.