Omówienie kont do oszczędzania pieniędzy w 2014

  • Posted on: 27 September 2018
  • By: addmean
Chyba każdy, kto posiada jakieś niezainwestowane środki finansowe doskonale ma świadomość tego, że powinno się nimi tak zarządzać, aby przynosiły one jakieś zyski. Najgorszą opcją może być przechowywanie swoich pieniędzy w przysłowiowych skarpetach.
wydajność
Przede wszystkim ponieważ skusić to może złodziei, którzy bardzo chętnie zechcą się nimi zaopiekować, a poza tym przechowywanie pieniędzy w ten sposób powoduje, że tracą one na swojej wartości. Sposobów na inwestycje jest całe mnóstwo. Jedni będą grać na giełdzie, kupują akcje i obligacje, ale niekiedy może to być dość ryzykowne, gdyż w przypadku jakiegoś krachu można dużo utracić- .

Inną metodą na to, aby finanse (znajdź więcej) cały czas pracowały, jest trzymanie ich na oszczędnościowej lokacie. Są one znacznie bezpieczniejsze od giełdy czy funduszy inwestycyjnych i zapewniają nieduży wprawdzie, ustalony w czasie zakładania zysk, ale ich dużym minusem będzie to, że przy wcześniejszym zerwaniu lokaty nie dostanie się żadnych odsetek. Od niedawna na rynku pojawił się jednak jeszcze jeden produkt bankowy, który oferuje zyski podobne jak na lokacie, lecz z możliwością dynamicznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Oszczędnościowe konta, bo to właśnie o nich mowa, połączyły w sobie zalety lokat terminowych i typowych rachunków bankowych. Posiadają one praktycznie wszystkie parametry normalnego konta, czyli można na nie przelewać wynagrodzenie, wykonywać przelewy bankowe, najczęściej mają również możliwość używania kart kredytowych oraz debetowych.

Ich największą zaletą jest to, że pieniądze na koncie codziennie zarabiają, to znaczy są od nich naliczane procenty. Może to pozwolić na sporą elastyczność porównując je z tradycyjnymi lokatami, gdyż w przypadku, gdy potrzebne będą jakieś środki, zwyczajnie można je z rachunku wypłacić bez żadnej straty. Banków oferujących taki produkt zaczyna być dość dużo- super kredyt gotówkowy w santander banku.Dlatego też jeżeli ktoś zamierza skorzystać z konta oszczędnościowego, to przeczytać powinien ostatni. Prezentuje on opcje wszystkich tego typu kont z kilkudziesięciu różnych banków i bardzo ułatwia ludziom wybranie takiego produktu, jaki będzie najbardziej odpowiedni.