Rondle jako fundamentalne wyposażenie kuchni

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Patelnie to podstawowe oprzyrządowanie wszelkiej kuchni. Bywa nieodzowna do przyrządzenia każdego gatunku potraw. Smażenie to jedna z istotnych kuchennych czynności. Ażeby jej uprawianie było praktyczne, a pozyskane pokarmy dobre i zdrowe, potrzebna jest dobra patelnia.


termosy
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Patelnie klasyczne to uniwersalne urządzenie ze spłaszczonym dnem i płytkimi brzegami, którego można wykorzystywać do smażenia wszelkiej potrawy. Ta z podwyższonymi obrzeżami przyda się do smażenia i duszenia większej wielkości potraw. Wook to też typ głębokiej patelni, formą przypomina misę, ma owalne, albo trochę spłaszczone dno.

Dla amatorów grillowania wymyślono też takie patelnie. Posiadając taką patelnię, nie trzeba posiadać prywatnego ogródka, aby delektować się potrawami z grilla. Prócz patelni klasycznych i głębokich, na rynku nie brak też wariantów do funkcji wyjątkowych, które służą do smażenia konkretnego typu produktu. W niektórych sklepach jest możliwość wypatrzyć patelnie do jajek ze specjalnymi otworami wyprofilowanymi do ich smażenia. Patelnie do ryb mają grillowane dno dopasowane do kształtu ryby i umożliwia smażenie bez tłuszczu. Patelnie - patelnie do kuchni - wyrabiane są z rozmaitych półproduktów, jakie różnią się też ceną.

patelnia
Author: Le Creuset
Source: www.SmakProstoty.pl
Termos to naczynie, które służy do dotrzymywania temperatury płynu, bądź wyrobu, który jest w nim umieszczony. Swoją funkcję spełnia dzięki temu, że posiada delikatne, metalowe ścianki, pomiędzy którymi znajduje się luka. Do termosów o klasycznym, przedłużonym kształcie wlewamy wyłącznie ciecze, natomiast do posiłków stosowany jest termos specjalnie do tego zaplanowany. Jest on mniejszy, szerszy, nieraz podzielony na parę części, wyposażony w miski. Nakrętka termosu pełni równocześnie rolę kubka. Obrzeżna powłoka zamknięcia to stal nierdzewna, taka sama, z jakiej wykonano termos, natomiast w centrum wyłożona jest ona plastikiem. Zamknięcie zupełnie nie może się ogrzewać, bowiem jest w stanie parzyć dłonie. Musi być także niezwykle szczelna, żeby w trakcie przechylania termosu, ani kropla płynu nie wydostała się na zewnątrz.