Rzuć okulary - dowiedz się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej popularną metodą korygowania wady wzroku.

  • Posted on: 18 April 2019
  • By: addmean
Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, lecz masz zbyt dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne wykonywanie obowiązków codziennych? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże Twój problem
.
Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych narzędzi dzisiejszego życia. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem czy pociągiem, zaglądnąć do pobliskiej kawiarni, żeby ujrzeć, w jaki sposób w obecnych czasach ludzie spędzają czas. Dużo osób zatopiona jest w swoich smartfonach, tabletach, komputerach czatując, przeglądając różnorodne witryny i fora, albo śledząc znajomych w social media. Po wyjściu z autobusu, pociągu albo kawiarni liczna część z tych osób kieruje się do biur na wielogodzinną pracę przy komputerach. Nie trzeba zaznaczać, że taka forma życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.zdrowie - fotografijka
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami albo podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – aby zamówić okulary. Ci, którym okulary przeszkadzają w codziennej pracy kupują soczewki kontaktowe, choć ich stosowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu uniemożliwić dopuszczenie do kursu i egzaminu na prawo jazdy. Ale nie jest to katastrofa. Korekcja wzroku może odbywać się nie tylko przy użyciu okularów, ale również lasera- optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzrokue cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku kierowana jest zazwyczaj dla osób, które mają już 20 lat życia. Według informacji jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego typu umożliwia zmniejszyć wadę wzroku do 13 dioptrii - w sytuacji krótkowidzów), do 6dioptri - wprzypadku nadwzroczności oraz do 6 dioptrii - w sytuacji astygmatyzmu. Warto jeszcze zaznaczyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (poprzez podanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Z kolei ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest niskie.

Sporo ludzi odrzuca tę formę korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależna jest od wybranej metody i waha się pomiędzy 2100-2900zł za jedno oko. Uwzględniając koszty takich zabiegów sprzed 10 lat są one niższe o blisko połowę- ile kosztuje laserowa korekcja wzroku.
Z kolei patrząc na koszty nabycia jak i okresowej wymiany szkieł oraz oprawek, a do tego stosowania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno wpłynie na poprawę komfortu naszego codziennego życia.