Sektor paliwowy to nie wyłącznie benzyna i gaz, to znacznie więcej

  • Posted on: 23 November 2018
  • By: addmean
Wielu ludzi po usłyszeniu zwrotu „branża paliwowa” sprowadza to określenie do zaledwie kilku synonimów słownych, jak na przykład: ropa, benzyna, gaz, stacje paliw. Oczywiście jest w tym prawda ale nie 100%. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że to tylko czubek ogromnej góry lodu, której większa część jest ukryta przed oczami obserwatorów. Tak właśnie jest w przypadku tematu paliw. Przeciętny zjadacz chleba nie ma nawet wyobrażenia jak ogromnym arsenałem dysponują punkty zajmujące się sprzedażą asortymentu z tej gałęzi gospodarki.


Po pierwsze należy odróżnić asortyment dla klientów instytucjonalnych od tego dedykowanego dla konsumentów indywidualnych. Przedsiębiorstwa zazwyczaj interesują się bardziej skomplikowanym i zaawansowanym, a przez to kosztowniejszym sprzętem. Chodzi tu np. o wyposażenie stacji benzynowych, od podziemnych zbiorników na paliwo, poprzez systemy myjące po dystrybutory paliwowe. Zainteresowanie takim sprzętem wyrażają głównie sieciówki trudniące się masową sprzedażą paliw oraz większe zakłady przemysłowe, fabryki czy wielkoobszarowe gospodarstwa agrarne, które preferują we własnym zakresie zorganizować sobie kwestię dystrybucji i nawet wytwarzania swojego biopaliwa na potrzeby działalności przemysłowej. Sprawdź w tym miejscu:


Tanki
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony jest propozycja ukierunkowana do konsumenta indywidualnego, często będącego użytkownikiem jednego lub kilku aut. Potrzeby tych klientów są zupełnie różne od popytu tych największych graczy. W tym wypadku oferta zawiera produkty i akcesoria niezbędne do codziennego użytkowania samochodu. Są to dla przykładu wszelkiego rodzaju filtry patronowe do paliwa, karnisty, oleje itp.. Tego typu sprzęty oferowane są samochodziarzom na stacjach paliw rozsianych na obszarze całego kraju.