Smaczna i zdrowa herbata

  • Posted on: 10 October 2019
  • By: addmean
Rozgrzewa zimową porą, orzeźwia latem. Jeżeli będziemy pić ją z umiarem, wzmocnijmy organizm, zachowamy zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wspaniałych właściwościach? Herbata.
Zwyczaj picia herbaty narodził się w Chinach.

Chcesz zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem hipermarket Kielce znajdziesz interesujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Zgodnie z treścią chińskich podań, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, zielarzowi i uczonemu. Pewnego dnia, cesarzowi gotującemu wodę wpadło do naczynia parę listków z dziko rosnącej herbaty. Wiadomość o ciekawym delikatnym smaku, tak przypadkowo przyprawionej wody rozniosła się szybko i daleko (poznaj firmę Tong Ren Tang). Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko cudowny smak, ale też coś, co ma wielką wartość, szczególnie w obecnych, zapracowanych czasach – poświęcenie uwagi drugiej osobie. Ten moment, w którym zapominamy o zgiełku świata, nigdzie się nigdzie nie spieszymy, to ukłon w stronę starej, chińskiej tradycji.

herbata
Source: pixabay.com
Który rodzaj herbaty kupimy - zależy tylko od naszych kubków smakowych. Herbata występuje bowiem w wielu odmianach. Najczęściej goszcząca na polskich stołach - czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) i zielona. Ta ostatnia jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zbiorach. Sprawia to, że posiada najwięcej ważnych składników, ponieważ nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata pomaga w spalaniu zbędnych kilogramów, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, koi skołatane nerwy i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka Spowalnia procesy starzeniu się komórek i pobudza szybciej niż kawa. Chińczycy uważają, iż wspomaga krążenie krwi, przedłuża młodość, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w treści (https://www.brocci.pl/menu/przystawki/) - one również poszerzą Twój zasób informacji na rozważany w tym artykule problem.

Wspomaga również pamięć i ma działanie odtruwające.
Aby doświadczyć wspaniałej dobroczynności herbat, warto sięgać tylko po listki w najlepszym gatunku. Specjalistycznych sklepów herbacianych nie brakuje – przede wszystkim w internecie. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najdalsze zakątki świata.