Smaczna i zdrowa herbata

  • Posted on: 27 June 2019
  • By: addmean
Rozgrzewa zimową porą, orzeźwia latem. Jeżeli będziemy pić ją z umiarem, wzmocnijmy organizm, zachowamy zdrowie i urodę. Cóż to za napój, o tak wspaniałych właściwościach? Herbata.
Zwyczaj picia herbaty narodził się w Chinach.

Chcesz zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem hipermarket Kielce znajdziesz interesujące informacje, które Cię zaabsorbują.

Zgodnie z treścią chińskich podań, herbatę zawdzięczamy cesarzowi Shen Neng, zielarzowi i uczonemu. Pewnego dnia, cesarzowi gotującemu wodę wpadło do naczynia parę listków z dziko rosnącej herbaty. Wiadomość o ciekawym delikatnym smaku, tak przypadkowo przyprawionej wody rozniosła się szybko i daleko (poznaj firmę Tong Ren Tang). Chińska herbata niesie ze sobą nie tylko cudowny smak, ale też coś, co ma wielką wartość, szczególnie w obecnych, zapracowanych czasach – poświęcenie uwagi drugiej osobie. Ten moment, w którym zapominamy o zgiełku świata, nigdzie się nigdzie nie spieszymy, to ukłon w stronę starej, chińskiej tradycji.

herbata
Source: pixabay.com
Który rodzaj herbaty kupimy - zależy tylko od naszych kubków smakowych. Herbata występuje bowiem w wielu odmianach. Najczęściej goszcząca na polskich stołach - czarna, biała (zawierająca najwięcej prozdrowotnych przeciwutleniaczy) i zielona. Ta ostatnia jest produktem najmniej przetworzonym, liście poddaje się suszeniu natychmiast po zbiorach. Sprawia to, że posiada najwięcej ważnych składników, ponieważ nie traci ich w procesie fermentacji. Zielona herbata pomaga w spalaniu zbędnych kilogramów, posiada właściwości antyoksydacyjne, działa tonizująco, koi skołatane nerwy i relaksuje. Jest bardzo zdrowa, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka Spowalnia procesy starzeniu się komórek i pobudza szybciej niż kawa.

Zrobisz krok naprzód, jeżeli zobaczysz, co ma praktyczna oferta. Przekonaj się, że faktycznie informacje na niej umieszczone są istotne.

Chińczycy uważają, iż wspomaga krążenie krwi, przedłuża młodość, przepędza smutki, a nawet dodaje odwagi. Wspomaga również pamięć i ma działanie odtruwające.
Aby doświadczyć wspaniałej dobroczynności herbat, warto sięgać tylko po listki w najlepszym gatunku. Specjalistycznych sklepów herbacianych nie brakuje – przede wszystkim w internecie. W jednym miejscu, klienci mogą znaleźć herbaty, które dzięki swoim aromatom przeniosą ich w najdalsze zakątki świata.