Terenowa wyprawa surwiwalowa – jak skompletować potrzebny ekwipunek?

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Prawdziwi faceci lubią sprawdzać się w męskich konkurencjach sportowych lub w udawanej walce o przetrwanie. Pewni faceci wybierają wymagające skupienia, wprawnego oka i celności strzelanie, inni sprawnościowy paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i myślenia wyprawy survivalowe.


survival
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Aby wyruszyć w teren trzeba wcześniej skompletować pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby zajmujące się surwiwalem mówią, że wcale nie trzeba wiele, żeby zacząć i że znaczącą większość przydatnych rzeczy mamy we własnych czterech ścianach, ale kiedy wyszczególni się wszystkie niezbędne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów używanych przez surwiwalowców podczas ich wyjść są noże. Korzysta się z nich w wielu przypadkach, więc muszą mieć naprawdę dobre ostrze i pokazywać wszystkie swoje możliwości w różnych typach wyzwań. Podobno najczęściej na świecie nabywanym nożem jest model firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, dobre tworzywo, jest wytrzymały i ma atrakcyjną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest - na co wskazuje już nazwa - do zadań surwiwalowo - ratowniczych. Może być stosowany też jako nóż myśliwski lub przyrząd do pracy użyteczny na każdym biwaku. Model ten został wykonany z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem nieźle trzymającej ostrość. Jego dużym plusem jest nierdzewność. Dzięki temu nóż może być używany w warunkach ciągłego zawilgocenia. Rękojeść jest bardzo stabilna, dzięki czemu nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy brudnej ręce. Nóż Cold Steel CRK jest też wygodny w noszeniu. Kupimy go jedynie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, lecz online z pewnością będzie dostępny - Rasowy surwiwalowiec nie może wyjść w teren też bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, rozchodzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście w terenie konieczna jest również mapa, apteczka (koniecznie z zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i aspiryny) i produkty spożywcze. Wszystkie konieczne gadżety warto spakować do plecaka, który ma schowany, nieprzemakalny ochraniacz.


Jednak mimo wszystko w wyprawie surwiwalowej najważniejsze jest to, żeby ruszać głową przy wszelkich działaniach i podejmować rozsądne decyzje dostosowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas podczas wyprawy, tym więcej się nauczymy. Każda kolejna na pewno będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.