Tradycyjne likiery mają pozytywne działanie

  • Posted on: 16 June 2018
  • By: addmean
Najlepsze trunki to te, które są tworzone podług receptur naszych ojców i dziadków. Tego typu nalewki mają niepowtarzalny smak i mają ciekawe właściwości. Smaczna nalewka sprawdzi się na każdym spotkaniu ze znajomymi. Mamy nalewki owocowe, miodowe i ziołowe. Każdy, kto choć raz miał za dużo owoców, np. wiśni myślał o tym, że można wykorzystać owe owoce właśnie na nalewkę.


alkohol
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Tego typu napój będzie świetnym dodatkiem do ciężkiego obiadu, kieliszek nalewki jest dobry na trawienie. Jak zrobić smaczną nalewkę? Otóż nie ma dokładnych przepisów, za to są ogólne założenia. Należy naczynie napełnić w ¾ owocami, które trzeba zalać alkoholem. Po określonym czasie trzeba zlać nalew, a następnie pozostałe owoce zasypuje się cukrem. Po kolejnych tygodniach zlewa się syrop i miesza go z nalewem. Oczywiście przepisów jest tyle ile jest osób robiących nalewki.

Dlatego tak istotne są przepisy (https://durszlak.pl/popularne-wyszukiwania) przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Te receptury dają nam możliwość picia przepysznych nalewek, które królują w naszym kraju już od średniowiecza. Nadal są konkursy na najlepszą nalewkę. Możemy też znaleźć książki, w których opisane są przepisy na nalewki. Jednak musimy pamiętać, że dobrze byłoby porozmawiać z kimś, kto robi nalewki, bo najważniejsze jest doświadczenie. Tylko ludzie, którzy od lat robią nalewki mogą stworzyć naprawdę dobrą nalewkę. Robienie nalewek to pierwsza część ceremonii, druga to picie tego trunku.


nalewka
Author: fo.ol
Source: http://www.flickr.com
Nalewki pije się z kieliszków. Musimy pamiętać o umiarze, bo nalewki są zdradliwe. Wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, gdy po kolejnym kieliszku okazuje się, że jednak za dużo ich wypiliśmy.

W polskich domach w każdym barku możemy znaleźć jakąś nalewkę. Nieważne czy robiona w domu, czy od sąsiada czy może po prostu ze sklepu. Nalewki mają w naszym kraju długą tradycję. Starsze pokolenie pije kieliszek nalewki codziennie dla zdrowotności. A młodsza część naszych rodaków pije, żeby posmakować czegoś porządnego. Te smaczne alkoholowe rarytasy z owoców lub ziół potrafią zdziałać cuda.