W jaki sposób motywować się do pracy?

  • Posted on: 29 March 2020
  • By: addmean
Każdy z nas ma plany, które chciałby zrobić lub stawia sobie targety do dokonania. Niestety w zazwyczaj zatrzymuje się to na chwili projektowania sobie tasków.
Z jakiej przyczyny nie możemy zrobić kroczku naprzód i w jaki sposób zmusić się do działania? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które z całą pewnością pozwolą ci zrobić postęp w stronę upragnionego celu.

statuetka biznesowa
Author: DrukXL
Source: http://drukxl.pl/
Za jakie grzechy tym się przejmujesz?

Chcesz coś dokonać, zaliczyć bieg, zniwelować parę kilogramów albo wyjechać w ekspedycję do Chin. Chwali się, tylko czy to są rzeczywiście twoje marzenia, a może twojej dziewczyny? Twój chłopak zbiera dyplomy w pływaniu i czujesz się przykro, że nie masz żadnych zdobczy w tej kwestii? Nie wszyscy muszą być gigantem sportu (podziękowania z dyplomami). Jeśli nie czujesz ducha rywalizacji, odpuść sobie. Nie panikuj.

Zaciekawił Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj ponadto szczegóły w źródle (https://www.podtatrami24.pl/noclegi/bukowina-tatrzanska), znajdziesz tam inne informacje.

Bo sekretem do szczęścia jest postawa i wewnętrzne poczucie satysfakcji z działania. Nie obieraj sobie targetu, który nie przyniesie ci satysfakcji. Nie trać cennego czasu na czyjeś plany. Co z tego, że zdobędziesz nowe medale za przebiegnięcie biegu, jeżeli nie przyniosą ci one radości? Statuetki szklane być może jarają znajomych, ale ty pragniesz powiedzmy nauczyć się malować (nagradzaj statuetkami szklanymi)? Poszukaj czegoś, co należy tylko do twoich pragnień i określ to.Droga mikro celów

Masz już cel. Świetnie. Teraz nakreśl sobie kamienie milowe, które popchną cię o jeden krok do przodu. Dobrze, żeby były to konkretne cele. Na przykład co miesiąc zostawię na koncie minimum czterysta zł, aby odłożyć w rok na wycieczkę do Chin. Znajdę sobie nową fuchę na kilka miesięcy i zbiorę wymagane fundusze na wyjazd. Nawiążę kontakt z 2 ludźmi z miejsca, do którego zamierzam jechać. Zpiszę plan wyjazdu. I tym podobne.

Siła nawyku

Najtrudniej jest odbić ze swojej strefy komfortu i wstać z kanapy. Stąd niezbędne jest wypracowanie sobie dobrych ”nałogów”.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to zobacz ten użyteczny portal (https://rathgeber.pl/produkty/etykiety-3d-royalplast). Zgłębisz tam wiadomości, które będą dla Ciebie zajmujące.

Powieś na lodówce konkretny cel oraz kamienie milowe. Zakreśaj te, które udało ci się zrealizować – będą cię nakręcać. Ustal sobie plan działania i również zawieś na lodówce. To przestrzeń, którą widzisz codziennie – niech ci przypomina, że masz coś do zrobienia. Korzystaj z pomocy aplikacji do zarządzania. Niech nowe nawyki wejdą ci w krew.