W jaki sposób przygotować własną córkę do pierwszej komunii świętej?

  • Posted on: 9 August 2016
  • By: addmean
Sezon na komunie święte już niedługo, zatem czymś naprawdę znaczącym jest to, aby przygotować swoją córkę, zapewne 9-latkę, do owej wielce ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest no jakby nie patrzeć dużo bardziej komercyjna, aniżeli niegdyś. Zatem to znaczy, że chociaż dzieciaki nadal dbają o kwestie duchowe, ich rodzice także, to jednakże ciężko nie powiedzieć, iż nierzadko prezenty są nieco nawet ważniejsze, niźli realia. Cóż, być może kwestie religijne pozostawmy księżom oraz katechetom, a faktycznie poruszmy kwestie niejako typowo materialne. Jednak czy to coś aż tak bardzo złego?


Zwracajmy uwagę, iż na szczęście można jakoś tam łączyć umiejętnie sprawy religijne z materialistycznymi. Spokojnie: takie są czasy. Jeżeli przyszło nam funkcjonować w bardzo nowoczesnych realiach, to jednakowoż trudno się jakoś dziwić, że nasza córka nie pragnie dostać wielu fajnych prezentów i elegancko się prezentować...

kościół
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
A właśnie: należy poruszyć niesamowicie ważną kwestię, a konkretnie: co zrobić, jeżeli chcemy najzwyczajniej w świecie spowodować, że właśnie nasza córeczka będzie niesamowicie gustownie wyglądała? Bardzo znaczącą kwestią jest to, aby w żadnym wypadku nie szczędzić pieniędzy na suknię. Powinniśmy mieć na uwadze, iż w żadnym wypadku nasza dziewczynka nie powinna mieć nawet małych kompleksów mających związek z własną sukienką. Zwróćmy uwagę, że tylko gustowne suknie pierwszokomunijne są jakby nie patrzeć niesamowite, na wagę złota. W wielu polskich parafiach nie ma już sukienek, a alby, ponieważ trochę mniej zamożne dziewczynki miały problemy dotyczące tego, że akurat ich sukienka nie prezentuje się jak sukienki córek prawników, przedsiębiorców, etc.

Pamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii nadal są akurat suknie, przydałoby się nieco wykosztować, ale przynajmniej nie dopuścić do tego, aby córka miała powody do płaczu. Wiadomo - pierwsza komunia wydarza się tylko raz w ciągu własnego życia, a więc czymś mocno znaczącym jest to, aby dbać o swoją córkę. I nawet jeżeli to za bardzo próżne zachcianki.