W jakiej kawiarni moglibyśmy wypić kawę z pięknym obrazkiem na piance z mleka?

  • Posted on: 23 June 2018
  • By: addmean
Wszyscy wiemy w jaki sposób zaparzyć kawę. Nie każdy jednak potrafi zaparzyć ją w taki sposób, że każdy, kto posmakuje tego napoju, zapamięta jej smak na długo. Jest nawet szczególny zawód, jaki gwarantuje najlepsze zaparzenie tego napoju.


Zajęciem tym jest barista.


barista
Author: F Delventhal
Source: http://www.flickr.com


Obowiązkiem jego jest sztuka tworzenia wzorów na powierzchni pianki z mleka, jaka zabarwiona jest mikropianką z espresso. Namalowanie rozety albo różnych podstawowych wzorków nie jest czynnością trudną, chociaż żąda wprawnej ręki i doświadczenia. Kawiarnie szukają baristów, jacy są biegli w takiej sztuce, żeby przyciągnąć smakoszy kawy do siebie oraz ich zatrzymać. Niezwykle znane jest obecnie podawanie czarnego napoju z różnymi alkoholami. Są to tak zwane kawowe drinki, jakie serwowane są w niezwykle finezyjnych wazach, niezwykle często z owocami. Takie drinki kawowe (szkolenia baristów - mobilnybarista.pl) bardzo przyczyniają się do wzbogacenia propozycji kawiarni. Doskonałym pomysłem jest drink na bazie espresso, jaki jest połączeniem żubrówki, musu z jabłek oraz śmietanki.


smaki
Author: Picturepest
Source: http://www.flickr.com
Barista (mobilny barista - otwórz) musi być również smakoszem kawy. Każdego dnia musi poszerzać wiedzę, jaką ma i mieć zamiłowanie do tego, co wykonuje. Petent, który przyjdzie do kawiarni, musi na wstępie poczuć, że człowiek, który zaparzy mu małą czarną, to fachowiec, dla którego czarny napój jest niepowtarzalnym napojem. Baristą może zostać każdy, bez względu na posiadane wykształcenie jesli ukończy odpowiedni kurs. W tym momencie nie ma szkół, które kształcą w tym kierunku, zatem pozostaje płatne szkolenie.


Na takich szkoleniach uzyskuje się wiedzę w odniesieniu do rozmaitych gatunków kawy, sposobu parzenia takiego napoju czy rozróżniania różnych rodzajów mleka. W praktycznej części kursu, nauczyć się można jak podawać różne gatunki kawy.