Ważny sposób podania alkoholi

  • Posted on: 4 December 2017
  • By: addmean
Znajomość alkoholowej kindersztuby to sposób na odpowiednie wrażenie w towarzystwie. Każdy znawca alkoholi powinien posiadać w domu odpowiednią ilość rozmaitych alkoholi, jednakże jednakowo istotny jest ich sposób podania.


Śniadanie dla sportowca
Author: Bielmar
Source: Bielmar


szkło, w jakim serwuje się trunki powinien być stosownej jakości. Ażeby zaznaczyć rangę i wyjątkowość spotkania, należałoby przelać alkohol do szklanej, najporządniej kryształowej karafki. Karafki kryształowe napełnione trunkiem wyglądają na stoliku atrakcyjnie. Utrzymane w tradycyjnym, albo nowoczesnym stylu, z wyraźnym, albo drobnym szlifem, z przeźroczystego, bądź barwnego szkła jest dekoracją każdego stołu. Komplet kryształowych kieliszków do wina, wódki, bądź likieru, kryształowe szklanki do whisky, bądź brandy to wytworny zestaw. Obecnie produkty ze szkła kryształowego, utrzymane w standardowym, czy też nowoczesnym wyglądzie, przeżywają renesans.


catering
Author: andybewer
Source: http://www.flickr.com


Ogólnie nie ulega wątpliwości, że trunki pije się w kieliszkach porządnie dobranych pod względem kształtu, wielkości i pojemności. Tak samo jest z karafkami, dlatego należałoby wiedzieć, czy karafki do wódki mają odpowiedni kształt. Karafka do whisky, koniaku, wódek i nalewek winna być kwadratowa, względnie owalna. Niezwykle istotne jest, ażeby zawsze zakrywać ją korkiem, aby trunek nie trwonił cennego zapachu.


Jednak nie tylko napoje wysokoprocentowe podawane są w karafkach. Karafki do wody potrafią zaskoczyć pięknymi formami.
Możemy wybrać karafkę o nieregularnych kształtach, jednakowo ładne mogą okazać się karafki z barwnego szkła, które z pewnością staną się doskonałą dekoracją stołu.


Dzięki estetycznym karafkom jakikolwiek trunek w nim podany zachęca biesiadników do konsumpcji.