Wieczór z dobrym winem oraz pysznym posiłkiem? To świetny pomysł, lecz potrzeba zadbać o piękną oprawę!

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Dobrze czasami posiedzieć przy świetnym winie oraz zrelaksować się po trudnym dniu. Ten moment może zyskać wspaniałą oprawę, a wówczas z pewnością będzie jeszcze przyjemniej!
Wino w dobrym naczyniu


szynka
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


W sytuacji, jeżeli serwuje się wino do obiadu lub w czasie towarzyskiego Spotkania, należy postarać się o odpowiednie naczynia. Wino można przelewać do karafki, a wtenczas będzie wyglądać rzeczywiście okazale. Karafki są dzisiaj dostępne w licznych wersjach. Najelegantsze są rzecz jasna naczynia kryształowe, ale można zakupić ze szkła i również będą prezentować się pięknie. Karafka optymalnie sprawdzi się latem, ale na zimę warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Rzeczone naczynia znakomicie trzymają ciepło napitku, przez co okazuje się naprawdę smakowity.


Nie zapominaj o poczęstunku – deska serów sprawdzi się https://gastropuls.pl idealnie!


bar
Author: Grannies Kitchen
Source: http://www.flickr.com


Do dobrego wina pasuje podać równie pyszne przekąski. Bez wątpienia przy spożywaniu tak wybornego trunku powinno się podać coś wyrafinowanego, a sery w tym przypadku okażą się doskonałe. Warto je podać na estetycznej desce. Deski do serów przydają się w każdej kuchni. Można je wykorzystać także do podawania pozostałych przekąsek. Wśród desek do serów dostrzega się przeróżne artykuły. W salonach z dodatkami do kuchni można kupić deski z drewna, kamienne albo szklane.
Niektóre mają w komplecie specjalny nóż do krajania sera, następne szklaną paterę, dzięki której przekąski nie zsychają się. Taka deska do serów to także świetny pomysł na podarek do nowego domu, gdyż przyda się https://www.a-bis.pl/ każdej pani domu.