Windykacja b2b i b2c

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Windykacja to najprościej ujmując próba odzyskania swoich należności zgodnie z przepisami prawa na drodze sądowej lub pozasądowej. W celu odzyskania pieniędzy w większości przypadków zleca się zebranie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna ma umiejętności i doświadczenie kluczowe do skutecznego zrealizowania udanej windykacji.


Author: HEMMERSBACH
Realizacja windykacji może być wykonana na parę sposobów (polecamy firmę: . Pierwszym z nich jest najłagodniejsza w przebiegu windykacja polubowna , której podstawą jest pomoc w rozłożeniu i zaplanowaniu spłaty i monitorowanie działań dłużnika. W ramach tego sposobu wykorzystuje się takie środki jak monitoring należności czy działania bezpośrednie (wywiad gospodarczy, wizyta, odbiór należności).

Ostrzejszą formą windykacji jest windykacja sądowa, komornicza oraz karna. Groźba wyroku sądowego jest przekonującym motywem dla dłużnika do szybszej spłaty zaległości. Windykacja (poznaj szczegóły) komornicza obejmuje kooperację z komornikiem w celu odzyskania zaległości. Windykacja karna zaś oznacza prowadzenie postępowania karnego przeciwko dłużnikowi.

Wiele firm nie chcących zajmować się problemem z regulacją długów swoich dłużników decyduje się na sprzedaż wierzytelności. Obrót wierzytelnościami jest praktyczną alternatywą i często zajmują się nim firmy windykacyjne. Umieszczenie danych dłużnika w bazie wierzytelności jest ponadto dodatkową zachętą do spłaty należności.