Wymiana wizytówek to bardzo istotny punkt każdego spotkania w biznesie.

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Mały biały kartonik z często czarnymi, nadrukowanymi literami, niemal od zawsze był synonimem kultury oraz estymy. Teraz jest nieodzownym elementem spotkań biznesowych lub spotkań towarzyskich, w czasie których nawiązujemy nowe kontakty. Wizytówki, bo to o nich mowa, współtowarzyszą nam już od dziesięcioleci i nic nie wskazuje na to, aby coś mogło się pod tym względem odmienić. Historycy sądzą, iż pierwsze wizytówki ukazały się w Europie już w XVII wieku, natomiast ich funkcja była zgoła różna od tej znanej nam teraz. Obecnie wizytówki stanowią nierozłączny atrybut lunchu biznesowego.


wizytówki
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Estetycznie przygotowane oraz drukowane są swoistym świadectwem osoby, jaka wręcza wizytówkę. Jednak niegdyś nie cieszyły się one poważaniem w kołach sprzedawców czy kupców, lecz stanowiły atrybut arystokracji. Stosowano je w celu zameldowania swojego przyjazdu. Arystokracja, uważająca się za uprzywilejowaną klasę społeczną, wykształciła sporo ceremoniałów, jednym z nich było przykładowo wysyłanie służby z wizytówką, czasami nawet do swojego budynku. Ironiczni twierdzą, że ci, którzy przesyłali wizytówki do swoich posiadłości nie byli królami megalomanii, lecz chcieli w grzeczny sposób i bez skandalu informować swoją żonę i jej amanta, że mąż niebawem wróci do domu. Teraz wizytówki stały się symbolem biznesu i już niemal wyłącznie funkcjonują na spotkaniach w interesach czy firmowych kolacjach. Standardowe informacje, jakie powinny się znajdować na naszych białych karteczkach, gdy zlecimy komuś drukowanie wizytówek np: , to logo firmy, w jakiej jesteśmy zatrudnieni, nasze dane personalne, numer telefonu i inne ważkie informacje mogące być użyteczne przy próbie następnego kontaktu.


kreatywne wizytówki
Author: César Santiago Molina
Source: http://www.flickr.com
By zagwarantować sobie konieczną ilość potrzebnych nam wizytówek, należy udać się do drukarni, aby tam samemu albo z specjalistą przygotować właściwą wizytówkę. Niemniej taka samodzielna wizyta w drukarni może okazać się wyprawą dość zajmującą, a przez to czasochłonną. Dlatego też można na przykład skorzystać z coraz popularniejszej oferty wizytówki online w takim miejscu jak na przykład to: . Polega ona na tym, iż na konkretnej stronie internetowej wybieramy pasujący nam szablon, następnie dobieramy typ drukowanych liter oraz ich kolor. Możemy naturalnie dobrać do tego inne elementy czy wzory, ale należy też pamiętać, że nie wszystkim może przypaść do gustu zbyt kolorowa wizytówka. Zapamiętajmy, że jeśli chcemy dziś zrobić dobre odczucia na naszym kliencie biznesowym, to musimy postarać się o wizytówkę ciekawą, ale z klasą, która będzie nas dobrze reprezentowała.