Złom czy auto - gdzie to zrobić sprawnie

  • Posted on: 19 April 2022
  • By: addmean
Kiedy kupujemy samochód jesteśmy w ten nasz samochód zapatrzeni niczym w obrazek. Najważniejsze żeby był ciągle czysty. Jeździmy na myjnię, walczymy w środku z odkurzaczem, jesteśmy w stanie zrobić wszystko by świetnie wyglądał.

Dodatkowo jeździmy regularnie na przeglądy, sprawdzamy stan oleju, jak tylko dotrze do nas jakiś dziwny szmer natychmiast jedziemy na warsztat. Jednak po pewnym czasie, kiedy samochód już nam się opatrzy i przyzwyczaimy się do niego, to zaczynamy go w pewien sposób zaniedbywać, a kiedy już ma dobrych parę lat, to nie przejmujemy się prawie niczym. Później nawet nie chowamy go do garażu, bo w sumie i tak niedługo kupimy nowy samochód. A kiedy kupimy nowy wóz, myślimy, żeby sprzedać ten stary rozklekotany i zaniedbany pojazd, ale okazuje się, że jedyne, co możemy zrobić to złomowanie samochodów Łódź. Zdarza się, że jesteśmy zdziwieni, bo przecież tak o niego dbaliśmy i w końcu uświadamiamy sobie, że owszem dbaliśmy, ale było to jakieś 10 a może i 15 lat wstecz. Dlatego jeśli chcemy sprzedać samochód, gdy będziemy kupować nowy, to musimy pamiętać, by go szanować, bo w innym wypadku pozostanie nam tylko złomowanie pojazdów Świdnica.

Samochód - parking z monitoringiem - na złom
auto na złomie
Author: Riley
Source: http://www.flickr.com
Kiedy dostrzeżemy w jakimś miejscu reklamę z napisem auto złom Tarnów, to przechodzi nam przez głowę myśl, że gdzieś tam stoją jakieś zardzewiałe wraki samochodów. A rzeczywistość jest taka, że w tego typu miejscu są również faktycznie fantastyczne samochody po niewielkich stłuczkach. Auto zostaje zezłomowane, ale to wcale nie znaczy, że jest wrakiem. Bywa, że rozkłada się pojazd, który jest oddany na złom, na części i później najzwyczajniej w świecie się je sprzedaje
.


Bywa, że ludzie sami oddając swoje stare auta i proszą o oddanie im części z ich aut, a reszta zostaje na złomie. Te osoby potem handlują częściami ze swojego starego auta albo sami je wykorzystują. To daje im więcej pieniędzy niż gdyby chcieli sprzedać swój stary czterokołowy pojazd. Tak, więc na złom idą różne samochody i nie zawsze wyglądają niczym jakieś zardzewiałe szkielety. Oczywiście, jeżeli mowa o samochodach po jakichś drobniejszych wypadkach, to wiele zależy od ubezpieczyciela, bo czasem taki samochód lepiej naprawić, a czasem sensowniej pomyśleć o złomowaniu. Jeśli chodzi o tę kwestię, to trzeba być ostrożnym.