Z jakich powodów małe dzieci tak lubią przedświąteczny okres, jak sprawnie przygotować mikołajki w przedszkolu.

  • Posted on: 24 June 2022
  • By: addmean
Zbliżający się okres Bożonarodzeniowy to dla wszystkich dzieci okres ogromnej ilości rozmaitych wrażeń. Świąteczne drzewka, mikołajowe i świąteczne prezenty powodują, że niektóre dzieci wręcz się nie mogą doczekać przyjścia grudnia. Ogromnie dużo przez ten czas dzieje się także w najróżniejszych sklepach i marketach. Sprzedawcy wiedzą od dawnego czasu, że do zachęcenia klientów potrzeba odpowiednich bodźców, z tego też powodu atmosfera pełna świąt zaczyna się pojawiać w niektórych z nich już w połowie listopada.

mikołaj i renifery
Source: pixabay.com
Już wtedy pojawiają się przystrojone drzewka, niezliczone światełka, a z głośników lecą świąteczne kolędy. Sporo się zaczyna dziać w okolicach 6 grudnia i przed samymi świętami. W tym okresie mikołaj - sklep z przebraniem Mikołaja - w centrum handlowym to norma, niekiedy wręcz się kłębi od białych bród i czapek. Jednak o ile małe dzieci uwielbiają to wszystko, to większość rodziców zaczyna taka sytuacja nieco drażnić. Jeżeli wszystko trwać będzie zbyt długo, to w pewnym momencie może przyjść znużenie tym wszystkim, i w sumie osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego. O ile na tego typu rzeczy do handlowego centrum wiele dzieci zwyczajnie nie dojedzie, to jeśli będzie chodzić do przedszkola, to na pewno tam będzie mieć szansę na spotkanie prawdziwego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od wielu lat są ogromnie popularne wśród przedszkolaków, i chyba ciężko znaleźć placówkę, jaka by czegoś takiego nie robiła.bałwanek
Source: pixabay.com
Scenariusz tego typu imprez jest zwykle podobny do siebie. Rodzice ustalają wcześniej, jakie prezenty podaruje się dzieciom i składają się na to. Później kupuje się wszystko, co zostało ustalone i przygotowuje paczki, a w ten wyjątkowy dzień zjawia się prawdziwy Mikołaj i wręcza szczęśliwym dzieciom te upominki. Jeżeli Mikołaj wykazuje się kreatywnością, to i przez kilka godzin będzie się mógł doskonale bawić z dziećmi (Mikołaj do przedszkola). Wszyscy chętni mogą go wyszarpać za brodę, zmierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Takie wydarzenia na długo zostają w pamięci, trudno się więc dziwić, że większość dzieci już nie może się doczekać tego okresu.