Zabieg elektrokoagulacji w leczeniu nadżerki szyjki macicy – czy jest to bezpieczna forma leczenia?

  • Posted on: 14 February 2020
  • By: addmean
Nadżerka to przypadłość, która wyjątkowo często dopada kobiety między 25. i 35. rokiem życia. Nie jest ona niebezpieczna sama w sobie, ale jej nieleczenie może doprowadzić do znaczących problemów zdrowotnych. Jakie sposoby kuracji są najbezpieczniejsze podczas leczenia nadżerki?

W dzisiejszych czasach
gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
największym powodzeniem cieszy się zabieg koagulacji chemicznej, jednakże można go zastosować tylko w przypadku niezbyt daleko idących zmian chorobowych.

W tym artykule są bardzo interesujące informacje, lecz kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (medimix.pl/autoklawy-medyczne) inne dane, które są dostępne tutaj.

W przypadku większej nadżerki lub gdy leczenie środkami farmakologicznymi nie przynosi skutków zaleca się zastosowanie terapii elektrokoagulacji, która polega na wypalaniu objętego zmianami chorobowymi miejsca za pomocą impulsu elektrycznego. Zabieg ten charakteryzuje się dobrą skutecznością i małym niebezpieczeństwem powrotu choroby. Zabiegi tego rodzaju mają w swojej ofercie niemalże wszystkie gabinety ginekologiczne, gdyż nie potrzeba do ich wykonania skomplikowanych urządzeń medycznych – wystarczy wyłącznie wydajny koagulator, wygodny fotel ginekologiczny (sprawdź: TMC POLSKA - Professional Medical Store) i funkcjonalna lampa z lupą, która pozwoli na bardziej dokładną pracę pracę. Wyjątkowo ważny jest ostatni punkt z wyżej wymienionych.
kobieta w ciąży
Author: Jack Marion
Source: http://www.flickr.com
Stosowana do zabiegu lampa z lupą będzie miała bowiem wpływ na jakość i precyzję jego wykonania. Komfortowy fotel ginekologiczny z kolei sprawi, że pacjentka całkowicie się odpręży, co ułatwi zrobienie zabiegu. Koagulator (więcej: Koagulator) stanowi urządzenie, które daje lekarzowi możliwość dotarcia do każdego chorego miejsca, a przy tym nie wywołuje bólu u pacjentki. Po wykonanym zabiegu nabłonek będzie regenerować się przez 3-5 tygodniu, nie powodując innych odczuwalnych objawów. Niezbędne jest korzystanie z wcześniej wspomnianego urządzenia czyli lampy z lupą, bez niej nie możliwe jest zdiagnozowanie choroby, warto sprawdzić: polecane lampy z lupą.Nadżerkę można również leczyć kriokoagulacją (zamrażanie chorych komórek ciekłym azotem) lub fotokoagulacją (usuwanie nadżerki z wykorzystaniem fal świetlnych), jednak te metody nie zapewniają tak dużego powodzenia, jak w przypadku elektrokoagulacji.

Chcesz wiedzieć więcej z tego interesującego zagadnienia? Więc świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie naciśnij tutaj (https://www.medimix.pl/akcesoria-medyczne) i przejdź do następnej witryny.

Jak widać leczenie nadżerki wcale nie jest długotrwałe i nieprzyjemne, dlatego warto poddać się temu zabiegowi. Trzeba mieć na uwadze, że nieleczona przypadłość może mieć wyjątkowo szkodliwe skutki, a nawet prowadzić do powstania nowotworu. Koszt elektrokoagulacji nie jest wysoki, a może mieć duży wpływ na stan naszego zdrowia, a nawet przyczynić się do uratowania nam życia.