Zadbaj o prezencję własnej restauracji!

  • Posted on: 12 July 2018
  • By: addmean
Co jest najbardziej istotne w zapewne każdej polskiej restauracji? Smaczna kuchnia oraz profesjonalna obsługa kelnerska. Jednakże to nie wszystko. Należy także wiedzieć, że czymś naprawdę istotnym jest to, aby prowadzona przez nas restauracja gustownie się prezentowała. Sam nie zwracam większej uwagi na tego typu szczegóły - jednakże należę do mniejszości.
Urządzanie wnętrza restauracji
Author: RubyGoes
Source: http://www.flickr.com
A poza tym, tak czy siak w jakiś sposób tam wnikam w prezencję restauracji, to uczucie silniejsze ode mnie. Początkowo chciałbym zalecić Tobie to, aby rozejrzeć się za porządnym projektantem wnętrz - w końcu projektant umie zaprojektować restaurację w odpowiedni sposób.

Solidny projektant wnętrz to podstawa! Wiem, że chcesz trochę sobie zaoszczędzić na projektach restauracji (spróbuj własnych sił: a i zapewne myślisz, iż masz niepowtarzalny gust, ale fakty są takie, że w wielu przypadkach to jest tak, iż restauracja, która z założeniu miała być klimatyczna, jest po prostu pełna kiczu. Można w sumie powiedzieć, że to nic rzadkiego. Naprawdę gustowna restauracja (kliknij) nie jest częstym widokiem. Jadłem w chyba wszystkich trójmiejskich lokalach, a więc dobrze wiem o czym mówię w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji
Author: Cameleo
Source: Cameleo
W sporym błędzie są ci restauratorzy, które mają lokal od dłuższego czasu i sądzą, iż i tak pewne zmiany nie są konieczne. Trudno jednakże akceptować tok myślenia, ponieważ definitywnie każda restauracja (stare mury) co pewien czas wymaga zmian. Takie są właśnie realia biznesu gastronomicznego. Sądzę, iż wykańczanie wnętrz (pomysły) to inwestycja, która definitywnie nigdy nie powinna być jakoś przez nas olana. Żywię bardzo dużą nadzieję, że po zaznajomieniu się z moimi radami będziesz odpowiedniej podchodzić do prowadzenia restauracji.

Pragnę również tak jakby zaapelować - nigdy w lokalu nie powinno być zbyt wielu stolików - obok siebie. To stosunkowo często dostrzegalne zjawisko. A przecież ludzie chcą w spokoju przysiąść, porozmawiać ze swoim towarzyszem. Trudno jeść posiłki bądź konwersować w większym ścisku. A poza tym, takowa knajpa automatycznie traci trochę na standardzie.

Czyli pamiętaj, że sporo zależy od ogólnej prezencji lokalu. W żadnym razie nie powinieneś zakładać, iż jest inaczej. Mam ogromną nadzieję, że restauracje w Polsce będą nieustannie zwiększały własny poziom.