Zalety oraz minusy zostania freelancerem

  • Posted on: 6 November 2018
  • By: addmean
Programiści są obecnie jedną z tych grup społecznych, które bez wątpienia powinny być zadowolone z własnej sytuacji. W końcu panuje wielki popyt na pracę programistów. Jeżeli faktycznie jesteśmy dobrymi programistami, znalezienie fajnej pracy jest tylko i wyłącznie formalnością.

freelancer
Author: markus spiske
Source: http://www.flickr.com
No dobrze, lecz zastanówmy się czy faktycznie chcielibyśmy na na tę chwilę pójść do biura, a więc codziennie wstawać z samego rana i jechać do pracy, która jakby nie patrzeć może być po jakimś czasie utrapieniem, czymś czego nie bardzo lubimy? Chociażby tzw. wypalenie zawodowe mocno niekorzystnie wpływa na pracowników.

Może zostanie freelancerem jest w przynajmniej naszym przypadku sporo bardziej wskazanym rozwiązaniem? Zapamiętajmy, że jakby nie patrzeć freelancer ma pod niektórymi względami fajniejszą sytuację, lecz raczej nie można powiedzieć, iż bycie freelancerem może się składać tylko z zalet. Co jak co, lecz choć takowe rozwiązanie ma sporo większą liczbę atutów, to jednakowoż o wadach również warto wspomnieć. Np. nie mamy całkowitej pewności, że nie będziemy narzekali na brak wystarczającej ilości klientów. Bardzo różnie na rynku IT bywa. Także trudno nie dostrzec, iż bądź co bądź freelancerom trudniej zmotywować się do pracy, bo gdy nie mają nad sobą kierownika, często odkładają wszelkie działania na ostatnią chwilę. Potem na nieszczęście gonią terminy. Jednak naprawdę proszę nie myśleć, że freelancerka to coś złego. Jest wręcz przeciwnie!

programista
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
A więc praca freelancer powoduje, iż jesteśmy nareszcie wolnymi ludźmi. Mamy możliwość pracować nad różnymi projektami, w końcu jako freelancerzy generalnie cały świat bądź co bądź stoi przed nami otworem. Wiadoma sprawa, ciężko o w istocie bardzo ciekawe zlecenia, lecz w żadnym razie nie będziemy ślęczeli tylko nad jednym projektem.


Doceniajmy także to, że jeżeli mamy takie marzenie, mamy okazję programować nad Bałtykiem, na Korsyce czy w Wietnamie. Zwłaszcza biedne azjatyckie państwa są niesamowitymi przystaniami dla programistów, którym bardzo zależałoby na tym, aby móc programować w raju. Taka powiedzmy Tajlandia jest całkiem tania, a więc jeżeli nawet nie mielibyśmy za wielu pieniędzy, tak czy siak mielibyśmy możliwość utrzymać się na fajne pieniądze. Powinniśmy szczegółowo przemyśleć swoją karierę zawodową, sprawdź oferty na , niektórzy programiści są urodzonymi freelancerami, jednakże wiele osób najzupełniej się do tego nie nadaje.