Zazwyczaj brak rezultatów jeśli chodzi o znalezienie pracy wiąże się z nieodpowiednim nastawieniem

  • Posted on: 10 December 2018
  • By: addmean
Szukanie pracy nie jest prostym zadaniem. Oczywiście do wyboru są przeróżne jej warianty – praca stacjonarna, mobilna, telepraca itd. Tak samo różne są oferty. Codziennie pojawiają się nowe. Praca inspektor nadzoru, piekarz, asystentka – można wyliczać bez końca. Co więc sprawia, że jedni znajdują pracę szybko, a inni poszukują miesiącami i nie mogą znaleźć?


praca
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście najważniejsze jest przede wszystkim podejście. Można sobie tłumaczyć, że nie ma pracy, lub, że ta nie bo za mało płatna, a tamta nie bo za daleko dojazdy, gdy tak naprawdę sedno tkwi w tym, by wiedzieć co po prostu chce się robić (tutaj więcej na temat). Bez wątpienia można stwierdzić, że jedynie osoba, która wie co lubi robić w życiu i naprawdę jest w tym kierunku zdeterminowana, potrafi znaleźć pracę i czuć się usatysfakcjonowana. Niestety badania pokazują, że mnóstwo ludzi robi to co robi, bez żadnego zaangażowania lub z konieczności. Pracują, gdyż muszą pracować, aby utrzymać siebie i rodzinę, pracują, bo potrzebują kontaktów z innymi, pracują, tylko po to, żeby mieć jakieś pieniądze. Rzecz jasna każdy z tych powodów jest istotny i nie ma co ich bagatelizować. Jednakże prawdą jest, że najbardziej zadowoleni z pracy są ci, którzy wykonują ją z zamiłowania i z pasji.

Żeby znaleźć pracę wchodzimy na różne strony internetowe, które przedstawiają oferty pracy Lubin (więcej na stronie), czy z kolei oferty pracy Grodzisk Mazowiecki bądź w innym mieście. Jeżeli nie wiemy co tak naprawdę w życiu chcemy robić, będziemy po prostu wysyłać CV na te ogłoszenia, co do których spełniamy wymagania albo, które przynajmniej trochę nas interesują. Wielu jest również zdania, że powinniśmy brać ”jak leci”, bo nie ma co przebierać. Oczywiście w przypadku jednych takie podejście skutkuje, że wcześniej czy później znajdą jakąś pracę, w przypadku innych zaś kończy się to ostatecznie niepowodzeniem bądź szybką rezygnacją z pracy, która w realu okazała się całkiem nie adekwatna do naszych możliwości. Pozostaje nam wówczas coś z tym zrobić (czytaj więcej).


praca biurowa
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj brak rezultatów jeśli chodzi o znalezienie pracy związane jest z niewłaściwym nastawieniem – może szukamy nie w tych branżach, w których faktycznie jesteśmy dobrzy? A może zamiast szukać pracy na etacie zajmijmy się wolnymi zleceniami jako freelancerzy? Korzystnym rozwiązaniem może być również założenie swojej własnej firmy.